Сабіну Галицьку нагородили орденом “За мужність” посмертно

Український президент Петро Порошенко посмертно нагородив орденом «За мужність» медсестру Сабіну Галицьку, яка загинула під час обстрілу в зоні АТО. Життя українки забрали кулі російських окупантів на Донбасі в той час, коли вона з іншими медиками їхала рятувати людей.

Новину передає "Преса України".

"За проявлену мужність, відвагу, героїзм, проявлені сержантом Галицькою під час виконання військового і службового обов'язку, за поданням міністра оборони України я як президент і як верховний головнокомандувач прийняв рішення про нагородження Сабіни Галицької орденом "За мужність", - сказав Петро Порошенко.

До слова, Сабіна загинула, коли окупанти почали обстрілювати українських військових медиків. Атака на них була біля Катеринівки в Луганській області. За словами одного з військових журналістів, Галицька їхала в бронемашині надавати допомогу постраждалим, а в її сумці були ліки для гіпертоніків і сердечників.

"Одна з найсумніших відряджень в зону АТО. Ми були на місці загибелі медсестри Сабіни Галицької й бачили машину, борт якої пробила керована протитанкова ракета. У цій бронемашині було четверо. Прямували в недавно звільнену Катеринівку. Туди, де люди вже забули, як виглядає медик. У медичній сумці Сабіни були ліки для сердечників і гіпертоніків. Тому що саме з цими старечими хворобами в основному і стикаються військові лікарі в колишній "сірій зоні", – розповів військовий кореспондент.

Осколки металу, через які загинула Сабіна Галицька, будуть направлені до Києва. Там експерти встановлять, звідки летіла ракета і чия вона.

"Через 10-12 секунд відчув удар в правий борт машини й водій втратив свідомість, потім він взяв керування на себе, щоб відвести бойову броньовану машину розвідувальних військ з лінії вогню, тому що за першою ракетою могла прилетіти друга. У машині було четверо. Троє молодих бійців і Сабіна. Могли загинути всі. Зазвичай кумулятивний струмінь пропалює броню і винищує все живе під металом. Але заряд не спрацював так, як він працює. Ракета своєю масою проломила броню. Якраз там, де за тонким шаром металу сиділа дівчина-медик. Від другого пострілу своїх поранених товаришів зумів врятувати командир машини, Володя. Пам'ятайте, як він сказав, що повів машину з лінії вогню? Але Сабіну він не зміг врятувати", – розповів очевидець події.

Нагадаємо, Сабіна Галицька – 23-річна медсестра, медик 10-ої окремої гірничо-штурмової бригади Збройних Сил України. Дівчина загинула в зоні АТО 20 лютого цього року.

Коментарі