Розпад ДП «Укрветсанзавод» – чому головний переробник утилю в країні загниває і банкрутіє

Застаріле обладнання, неробочий транспорт, борги з виплати зарплати та банкрутство. Так в Україні «процвітає» діяльність підприємства з перероблення утилю ДП «Укрветсанзавод». З 37 заводів по всій країні сьогодні працює лише 8. Якщо підприємства остаточно зупинять свою роботу, усі відходи сільгоспвиробництва опиняться на полях і ґрунтах, а на Україну неминуче чекатиме техногенна та екологічна катастрофа.

«СтопКор» провів ексклюзивне розслідування, побував на низці підприємств, які входять до об’єднання та дізнався, хто стоїть за зубожінням державної компанії. А головне, чому сама держава зацікавлена у загниванні утильзаводів, адже саме після об’єднання підприємств в єдине ДП «Укрветсанзавод» почався повний розпад.

«Передостанні роки директори ДП УКРВЕТСАНЗАВОД змінювалися, немов шкарпетки, причому за цей період часу вони встигли звести все нанівець. Бюджетні кошти, які були спрямовані на утримання філіалів, осідали у Києві та взагалі не доходили на місця, як результат - заводи працюють на застарілому обладнанні, встановленому ще за радянських часів, автотранспорт у незадовільному стані, а то й взагалі не працює. Тепер ДП УКРВЕТСАНЗАВОД перебуває у стадії банкрутства, всі рахунки заблоковані, автотранспорт оголошений у розшук.

З 37 заводів сьогодні працює лише 8. І знову ж таки 8 з 8 не можуть переробити той обсяг сировини, який привозять їм підприємці, але й тут палиця з двох кінців - завод не може не приймати у підприємців падіж, адже у такому випадку вся сировина з’явиться на наших з вами полях, що потім спровокувати техногенну катастрофу та загрозу екологічної катастрофи.

Тож аби перевірити, чи так це, ми зустрілись із Генеральним директором ДП УКРВЕТСАНЗАВОД Заглоцьким Сергієм Павловичем, який нам у свій час і повідав справжню ситуацію чи не найважливішої галузі у сільськогосподарській промисловості України. Отримавши дозвіл, група "СтопКору" вирушила регіонами по філіалах ветсанзаводу. Там нам показали весь процес перероблення сировини та розповіли про користь та важливість існування таких підприємств.

"Стопкорівці" побували у Київській, Вінницькій, Волинській та Рівненській областях. Те, що ми побачили на місцях, можна схарактеризувати одним словом "занепад".

Всі утильзаводи перенавантажені сировиною, жахливі умови праці, фільтраційна система є тільки у Костопільській філії і то її в оренду здає обласна адміністрація, неможливість виплати заробітної виплати також є гострою проблемою.

Та найголовніше у цій історії те, що теперішнє керівництво готує план санації, аби привернути увагу інвесторів, які б могли хоч якось відродити те, що вже давно поховане попередниками, а ми зі свого боку ведемо розслідування і результати покажемо у своїх сюжетах», - розповіла журналістка «СтопКору» Наталія Дігтяр.

Зазначимо, що концерн утворений з метою координації діяльності учасників із забезпечення екологічного, ветеринарно-санітарного благополуччя в Україні шляхом утилізації та перероблення відходів тваринного походження, неякісних харчових продуктів та продовольчої сировини, а також для підвищення якості та збільшення обсягів реалізації продукції, отриманої в результаті утилізації та переробки відходів тваринного походження (борошно м’ясне, кісткове, м'ясокісткове, кров’яне, рибне, пір’яне, жир тощо.

До Державного концерну офіційно входить 23 державні підприємства по всій країні.

Контроль за діяльністю господарського об’єднання здійснює Міністерство аграрної політики та продовольства.

Коментарі