Роздача землі у Трипіллі – юристи “Стоп корупції” вже звернулися до голів відомств

18.09.2015 16:58

Після виходу в ефір журналістського розслідування про незаконне розбазарювання земель водного фонду колишнім головою Трипілля за юридичний бік справи взялися спеціалісти проекту.

Вони вже направили звернення головному прокурору області та начальнику Головного управління СБУ у Києві та області, де виклали всі факти незаконної діяльності групи осіб з-поміж активних функціонерів сумнозвісної Партії регіонів в Обухівському районі, описали всю оборудку, а саме: процес незаконного виведення з водного фонду держави цінних рекреаційних земель загальною площею у 29 га на території селищної ради Трипілля.

За даними юристів, ці ділянки шахраї роздерибанили по 10-12 соток і переписали на своїх родичів та підставних осіб. Організатор та основний фігурант схеми – Володимир Терпило, колишній голова Трипільської селищної ради Обухівського району, "правив" у селі впродовж 2006–2010 років.

Йому допомагали або не заважали провертати операцію з землею Павло Козирев – мер Українки з 2002 року до сьогодні, Ігор Рафальський – колишній голова Обухівської РДА, Сергій Канакі (Красильніков) – у 2010–2012 роках заступник І. Рафальського, з 2010 року – депутат Київської обласної ради від ПР, лідер фракції ПР в Обухівській райраді, Сергій Андросюк – у 2012 році голова земельної комісії в Обухівській райраді, у 2014-му – керівник фракції ПР в Обухівській райраді, Віктор Острінський – голова Обухівської РДА у 2005–2010 роках, кум Віктора Ющенка.

Згідно з оперативною інформацією, за хабар у розмірі 600 тисяч доларів США допомагав незаконно привласнювати землі під ГО «Заплава». У цій справі засвітилися й Сергій Кубрак – заступник начальника управління Держземагентства в Обухівському районі Київської області, і такий собі Сергій Матвієнко, житель Трипілля і, за отриманою юристами проекту інформацією, працівник Центрального апарату МВС України.

Юристи чекають відповіді та втручання в ситуацію з боку компетентних органів.

Ми прагнемо поставити крапку в земельних аферах і допомогти громаді відвоювати землю в заплаві річки.

Коментарі