Росію можуть виключити з Ради Європи

Російська Федерація може втратити членство в Раді Європи (РЄ) через те, що може бути позбавлена права брати участь в голосуванні за нових суддів Євросоюзу. Така ситуація склалася через протест країни проти санкцій, прийнятих щодо неї складом ПАРЄ. Про це розповів секретар РЄ Турбйорн Ягланд.

Новину повідомляє "Преса України".

Вихід РФ з Ради він вважає ймовірним, застерігаючи, що таким чином 140 млн громадян Росії позбудуться можливості захищати свої права в європейському суді.

Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму і початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ прийняла резолюцію, в якій продовжила санкції проти Росії та позбавила її права голосу до квітня.

В знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.

У 2016-2017 роках делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї. У червні 2017 року Росія відмовилася платити третину щорічного внеску до Ради Європи, вимагаючи відновлення повноважень делегації в ПАРЄ.

Протягом двох найближчих років мають відбутися перевибори суддів Євросуду та інших вищих посадових осіб Ради Європи.

Росія не зробила жодних кроків, щоб припинити анексію Криму, і продовжує "абсолютно неприйнятним чином" блокувати приїзд в регіон єврокомісара з прав людини, сказав Ягланд.

Однак, на його думку, Європі все одно потрібно серйозно подумати про те, чи варто дозволити Росії піти з Ради.

Нагадаємо, новопризначений постійний представник Росії в Організації Об'єднаних Націй Василь Небензя висловив надію, що у РФ і США тут будуть складатися здорові партнерські відносини. За його словами, відносини між країнами не повинні відбиватися на тих важливих для світу проблемах, які вирішуються в ООН.

Інші новини

Коментарі