“Російська агресія в Чорному і Азовському морях – реальність” – ВМС ЗС України (аналітика)

Через важелі контролю у Керченській протоці Російська Федерація перекриває українським суднам доступ до портів.

"Росією фактично окупована більша частина нашої виключної (морської) економічної зони та здійснюється пограбування українських морських ресурсів. Як прихований елемент блокади, проводиться штучне затримання в Керченській протоці та Азовському морі суден, які користуються портами України. Російська агресія в Чорному і Азовському морях – реальність" – так зазначено на сторінці у Facebook ВМС ЗС України.

За словами експерта з питань зовнішньої політики та безпеки Олександра Хари у його блозі в "OBOZREVATEL.ua", дії Росії мають ознаки повзучої війни. На думку експерта, наступним кроком після відрізання України від Азовського моря будуть "нахабні приводи", щоб заважати українському флоту у Чорному морі, оскільки Одеса, Миколаїв та Херсон – важливі для України порти.

Олександр Хара також наголошує на тому, що українська влада поки не визнає цю проблему: "Наразі Міністерство закордонних справ України жодного слова не сказала публічно, жодних протестів публічно не висловило стосовно Російської Федерації, і це є дуже дивним. Іноземні дипломати просто не розуміють, що відбувається..."

Зі свого боку, як передає "Gazeta.ua" із посиланням на "Апостроф", заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак наголошує на тому, що дії Росії дозволені угодою від 2003 року про спільне використання водойми: “Жодної скарги на затримання суден з боку їхніх власників немає. Жодної офіційної інформації про затримання суден немає. Зафіксовано, що це створює незручності для екіпажів і судновласників, але це не є порушенням закону”.

Варто зауважити, що з 2003 року дипломатичні відносини України та Росії набули певних змін.

Коментарі