Росія вивела військових спостерігачів з Донбасу

Після того, як Кремль закликав своїх спостерігачів СЦКК покинути Донбас, останні успішно виїхали з українських територій. Ірина Геращенко припустила, що після цього агресор спровокує діалог України з терористами.

Новину повідомляють російські ЗМІ, передає "Преса України".

Сьогодні, 19 грудня, після відкликання Міноборони РФ своїх військових офіцерів-спостерігачів Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню (СЦКК) з Донбасу останні вдало перетнули лінію дотику. Таки крок у Москві пояснили "напруженою морально-психологічною обстановкою", яку начебто створив Київ.

"Їх зміна (спостерігачів – ред.) повинна була знаходитися тут ще півтора місяця", – додав  представник "ДНР" в СЦКК Руслан Якубов.

Як відзначають росЗМІ, російським офіцерам обмежували доступ до лінії зіткнення. Крім того, спілкуватися з місцевим населенням їм теж не давали. До слова, покинути Донбас офіцери-спостерігачі РФ мали ще в понеділок, 18 грудня, однак не змогли зробити це через обстріли між сторонами.

Варто зазначити, що після виведення спостерігачів СЦКК у "ЛНР" створили своє представництво СЦКК. Про це повідомили у прес-службі "народної поліції республіки". Свою роботу вони начебто почали виконувати у Первомайську та Калиново.

За словами першого заступника голови ВРУ Ірини Геращенко, ніяких самостворенних представництв у зоні кризової ситуації бути не може. Вона також вважає, що крок Росії щодо виведення своїх офіцерів може свідчити про можливе загострення ситуації на лінії фронту. В результаті агресор захоче нав'язати Україні прямийого діалогу з найманцями, які орудують у "республіках".

Коментарі