Росія відправить до Криму космонавтів

Країна-окупант Росія збирається відновити тренування своїх космонавтів на півострові Крим. Про такі наміри розповів Юрій Лончаков, який очолює Науково-дослідний випробувальний центр підготовки космонавтів імені Ю.О. Гагаріна. За його словами, місцеві природні умови ідеально для цього підходять.

Новину повідомляє "Преса України".

За його словами, Крим раніше був місцем для тренувань космонавтів, тому сьогодні стоїть завдання відродити тренувальний центр. Фінансування буде за рахунок державних коштів.

"Ми проводили тут до 2008 року тренування на воді. Сьогодні, після проведення переговорів, ми готові також продовжити тут тренування, знайти хорошу базу, де космонавти будуть тренуватися на воді", – сказав Лончаков на прес-конференції в кримському прес-центрі МІА "Росія сьогодні".

"У нас такі тренування, коли щороку екіпажі проходять тренування в різних кліматично-географічних умовах. Найбільш ідеальні умови, які нам підходять, – це тренування в Криму на воді, а також гірська підготовка", – додав він.

У свою чергу льотчик-космонавт Василь Циблін зазначив, що в Криму вдале розташування для тренувань.

"Раніше тут проводив тренування ще гагарінський набір. Юрій Олексійович Гагарін починав тут, Терешкова... При хорошому розкладі вже можна в наступному році почати проводити тренування", – підкреслив Циблін.

Нагадаємо, трансляція п'яти українських телеканалів почалася на територію окупованого Криму, за словами члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського. На даний момент вони працюють в тестовому режимі, проте вже восени запрацюють стандартно.

Коментарі