Росія намагається відволікти увагу від радіоактивного витоку – експерт

Український експерт Михайло Гончар заявив, що Росія відволікає увагу від радіоактивного витоку на своїй території. Він вважає, що Москва перемикає увагу на "небезпечне" американсько-українське співробітництво.

Новину передає "Преса України".

Голова Центру глобалістики Стратегія ХХІ й експерт з питань енергетики Михайло Гончар заявив, що радіоактивний витік, який стався на території Росії, заслуговує більшої уваги. За його словами, Кремль приховує причини та масштаби аварії, яка спричинила викид рутенію-106 на півдні Уралу. При цьому у Росії поширюють інформацію про загрози від використання Україною американського палива Westinghouse.

"Інцидент з масштабним викидом ізотопу рутенію ще не вичерпаний, все тільки починає вилазити. В Росії півтора місяця вдавали, що нічого не сталося ... А щоб відвернути увагу від власного рукотворного Чорнобиля, поширюють фейки про "новий Чорнобиль в Україні", який, мовляв, може бути викликаний використанням палива виробництва Westinghouse", – наголосив він.

Гончар додав, що таким чином російська сторона намагається зірвати співробітництво України та США в атомній сфері. Нагадаємо, українська та американська сторони домовились модернізувати атомні блоки, які діють в Україні, ще у 2014 році.

Про те, що на території Росії могла статись аварія на АЕС, повідомили в Інституті радіозахисту та ядерної безпеки (IRSN) 9 листопада. Виявилось, що з кінця вересня над Європою поступово утворювалась радіоактивна хмара. Однак у Росії заявили, що ніяких проблем не було. Лише 21 листопада російські чиновники визнали, що витік дійсно був.

Коментарі