Рейдерство реформи у будівництві: чому суд забракував сучасні ДБН Мінрегіону?

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив запит ландшафтної компанії та відтермінував затвердження нових ДБН від Мінрегіону, які мали б забезпечити будування житла та модернізацію інфраструктури за європейськими стандартами.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Реакцію суду чиновник назвав «рейдерством реформи будівельної галузі» та «атакою на ДБН та реформу».

За його словами, нові ДБН «Планування і забудова територій» мали набрати чинності з 1 вересня 2018 року. Основними напрямки реформи мали стати усунення пострадянських недоліків та забезпечення безпеки та комфорту громадян.

Зубко розповів, що до розробки нових ДБН були залучені експерти, архітектори та проектанти, будівельники та громадські активісти.

У презентації на сайті Мінрегіону нові ДБН передбачали запровадження блакитної та зеленої ліній, які б відповідали за обмеження висоти забудівель та обмеження забудов для збереження зелених територій.

Крім того, до плану були включені такі реформи з благоустрою як проектування підземних парковок в центральних та історичних забудовах, забезпечення зручних тротуарів для маломобільних груп населення, організація велопарковок біля станцій метро, унормування способу збору сміття, нові підходи до організації навчання школярів, запровадження європейських норм енергоощадних технологій та інше.

Як стверджує міністр регіонального розвитку, мотиви судової атаки – відтермінування вступу в дію нових ДБН та гальмування запуску європейських норм безпечного і комфортного життя.

«Суд застосував спрощене провадження, провівши засідання у закритому режимі, що не дало можливості відстояти позицію Мінрегіону, розробників ДБН та громадськості» – підкреслив він.

Коментарі