Рейдери, тремтіть: “СтопКор” добивається розслідування афер депутата Гордійчука та ініціює створення Асоціації протидії агрорейдерству

Перемога: касаційний господарський суд зобов'язав нардепа Петра Юрчишина сплатити компенсацію ТОВ "Строймайстер" за викрадені рейки. Але це не єдина "рейдерська" справа на Хмельниччині. Команда "СтопКору" вже півроку розслідує афери одіозного депутата Хмельницької облради – Андрія Гордійчука. На його рахунку теж були спроби захоплення двох заводів: у Шепетівці та в Білогір'ї.

Зокрема, компанія "Сапоніт-інвест", на яку має певний вплив пан Гордійчук, мала в оренді елеватор в Івано-Франківській області. Там зберігалося зерно компанії "Миронівський хлібопродукт". І це зерно зникло. Сума збитків  сягає майже півсотні мільйонів гривень.

Та це не єдина справа, в якій замішаний одіозний депутат облради. Як розповів правозахисник ГО "Стоп Корупції" Костянтин Варшавський, Перший аграрний кооператив зі своїм очільником Андрієм Гордійчуком в Шепетівському районі скуповували молоко в селян. Завищивши ціну, він витіснив всіх конкурентів. І селяни покірно віддавали молоко в обмін на обіцянки.

Та згодом з людьми просто перестали розраховуватись. Останні виплати датуються лютим цього року. Через цей конфлікт зазнав значних збитків Старокостянтинівський молочний завод, який, за словами місцевих, також хотів рейдернути пан Гордійчук. В результаті один з потужних платників податків у місті опинився фактично під загрозою зупинки виробництва.

"Таке враження, що це наміри якогось агрорейдерства, щоб зірвати роботу підприємства", – коментує юрист ДОЧП «Старокостянтинівський молочний завод» Тетяна Кучіна.

Дану ситуацію можна вирішити тільки в судах. Тож «СтопКор» доведе і цю справу до кінця. А щоб ефективніше боротися із цим беззаконням, "СтопКор" ініціював створення Асоціації протидії агрорейдерству.

"Наша організація часто стикається з фактами рейдерства не лише на Хмельниччині, дзвінки на гарячу лінію щодо рейдерства поступають з різних куточків України", - зазначає правозахисник ГО "Стоп Корупції" Людмила Білик.

Тож якщо вам стало відомо про факти рейдерства – телефонуйте на гарячу лінію та долучайтеся до нас! Більше про це – у сюжеті: 

Коментарі