Ректорка медуніверситету Богомольця Амосова звернулась до уряду через дії Супрун щодо вишу

14.01.2019 18:14

Коли скінчиться свавілля у діях в.о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун щодо керівництва і колективу Національного медичного університету і чому міністерка систематично нехтує рушеннями суду? З такими запитаннями до голови уряду Володимира Гройсмана звернулась ректорка вишу Катерина Амосова. Свою позицію керівниця вишу озвучила під час спілкування із пресою. 

"Наша команда повинна бути поновлена і має працювати. Люди без повноважень мають звідси піти. Я звертаюся до найвищого керівництва нашої країни – чому пан Гройсман дозволяє виконувачці обов'язків міністра Супрун нехтувати рішеннями суддів системно і натхненно? Чому пані Супрун є особливою у пана Гройсмана і коли взагалі це свавілля закінчиться? Я мушу йти далі, тому що звільнення продовжуються. Наприкінці минулого тижня незаконно сфальсифікованим приводом була звільнена декан другого медичного факультету, доцент, хірург Наталя Літвінова, яка була однією з тих небагатьох, хто оперував у будинку Профспілок.

Це яскравий приклад упередженості та зачистки університету під свою маріонетку, яку дозволяє собі пані виконувачка обов'язків міністра, яку ніхто не вибирав і яка чомусь залишається на своїй посаді. Це є Ваше обличчя, пане Гройсман. Але я абсолютно впевнена, що наша сторона переможе. А підсумок роботи, яка робилась в цьому міністерстві, буде нам продемонстрований вже до кінця цього року", зазначила ректорка Національного медичного університету імені Богомольця у коментарі журналістам.

Додамо, що вранці Амосова після рішення суду про поновлення її на посаді у супроводі державних виконавців намагалась потрапити на робоче місце. У виші цій спробі перешкоджали охоронці. У результаті штовханини на прохідній поламали турнікет. Пройти в кабінет Амосовій так і не вдалось.

Ректорка також повідомила, що вранці дізналась про своє чергове звільнення і вже четвертий наказ від МОЗу. Проте міністерство не поінформувало про своє рішення Амосову і не ознайомило її з документом.

"Ми отримали інформацію від наших джерел, зокрема тих, які афілійовані з поліцією, що сьогодні вранці пані Супрун підписала четвертий наказ про моє звільнення. Я не бачила цей наказ, мене з ним ніхто не ознайомив – так само як і з попередніми (для цього є пошта). Як тільки ми його побачимо, ми будемо продовжувати свою публічність. Але, я думаю, що вже вся Україна бачить, як пані виконувачка обов'язків міністра, воює зі своїми підлеглими. Вона оголосила війну ректору Національного медичного університету. В принципі, коли людина воює з підлеглими – це негідна ситуація. У своєму житті я завжди воювала з начальством і маю в цьому великий досвід.

Наразі я хочу подякувати моїм колегам, які провели тут пару годин, всім, кого немає тут, але хто мене підтримує і хочу наголосити, що ми йдемо далі", – резюмувала Катерина Амосова.

Коментарі