Рекордне скорочення постачання білоруського бензину підніме ціни на АЗС України

Українських водіїв ощасливили черговим ростом цін на бензин. Його спровокує скорочення постачання палива з Білорусі на 90%.

Новину повідомляє "Преса України".

У жовтні поточного року Білорусь відправила Україні на 91% менше бензину, порівнюючи з середньомісячним значенням 2017 року. А саме до 4 тисяч тонн. Йдеться про марку А-92. Як результат, на АЗС виникне дефіцит цього пального. Крім того, ціни на бензин цієї марки та всіх інших виростуть.

За даними "Консалтингової групи А-95", різке скорочення постачання призвело до дефіциту балансу А-92 в обсязі 30-35 тисяч тонн, а це близько 40% від всього споживання цієї марки. У поточному році Україна щомісяця продає близько 80-85 тисяч тонн бензину А-92. З них близько 40-45 тисяч тонн іде на імпорт. Білорусь тут є головним постачальником палива Україні.

"Брак білоруських поставок поряд з ростом світових котирувань буде утримувати цінову напругу в Україні протягом всього листопада. У нас була надія на проходження цього періоду зі стабільною ціною, але глибина недопоставок і зростання цін у світі штовхають ціни вгору", – пояснив Сергій Куюн, директор "Консалтингової групи А-95".

Крім того, Білорусь скоротила постачання бензину А-95. У жовтні сусідня країна відправила 10,5 тисяч тонн проти середньомісячних 40 тисяч тонн. Стало відомо, чому на ринку виникла така ситуацію. За попередніми даними, на Мозирському НПЗ з початку вересня до кінця жовтня проводились ремонтні роботи. Ще одна причина – закінчення термінів договорів, які українські компанії уклали з білоруськими.

До слова, станом на 1 листопада поточного року середня ціна на бензин А 95 преміум становила 28,08 грн/л, бензин марки А 95 – 26,99 грн/л, бензин А 92 – 26,28 грн/л. Крім того, дизтопливо в середньому продають за 24,83 грн/л, а газ – 12,79 грн/л.

Коментарі