Реалії Суспільного ТБ: у Полтаві ТРК перетворили на кав’ярню

Команда «Стоп Корупції» відвідала обласні телекомпанії у Полтаві, Львові, Дніпрі та Житомирі. Проблеми Суспільного ТБ «на місцях» дуже подібні: процес реформування та відбору тих, хто не підлягає «оптимізації», себто скороченню, відбувається непрозоро, тишком-нишком від більшої частини працівників, за принципом лояльності до нового керівництва регіональних ТРК, а про професійні якості у більшості випадків не йдеться.

Екс-старший редактор Полтавської обласної телерадокомпанії Олена Вахницька розповіла журналістам, як саме це відбувається: «11 січня нам вручили персональні повідомлення. Одним вручили іншим не вручили. Ми цікавились у керівництва, як так може бути? Якщо скорочуються посади – то згідно закону повинні були вручити повідомлення про скорочення всім, а потім відповідно конкурсу вже набирати. Замість цього, частина нашого колективу, приватним чином, на мобільні телефони отримала запрошення зайти в приймальню та написати дві заяви. Одну на звільнення, а іншу на прийняття на роботу у нову структуру».

Будівля Суспільного телебачення у Полтаві знаходиться по вулиці Раїси Кириченко. Після масового звільнення людей тут вивільнились і квадратні метри, та як можна побачити, вони не пустують – наприклад, у будівлі діє кав’ярня. Тепер скорочені працівники можуть прийти на колишню роботу хіба що попити кави.

Аналогічна ситуація майже скрізь по Україні. Чим насправді обернулося задеклароване створення незалежного та прозорого Суспільного телебачення – дивіться у відеосюжеті:

Коментарі