Путін готується до нової війни: Портников зробив гучну заяву про військове вторгнення Росії в Косово

Авторитетний український журналіст Віталій Портников вважає, що російський глава держави Володимир Путін готується до введення військового контингенту в північну частину частково визнаної світовою політичною спільнотою Республіки Косово.

Про це він пише на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передає "Діалог.UA".

Подібний висновок, зазначає Портников, можна зробити з розмови Путіна з президентом Сербії Вучичем: цілком можливо, що Росія і Сербія зроблять спробу відділення від Косова територій, населених сербами, з подальшою етнічною чисткою албанського етнічного населення, реалізуючи сценарій, застосований в 2008 році в Південній Осетії.

З точки зору журналіста, подібні дії стануть новим каталізатором загострення відносин Москви й Заходу, тоді як офіційний Київ повинен буде проявити свою державницьку позицію.

Портников нагадав, що Україна раніше не визнавала суверенітет Косова, оскільки серйозно побоювалася анексії Криму. Однак Косово – це не випадок з Кримом і Донбасом: держава стала незалежною після справжнього геноциду, влаштованого Мілошевичем при повній підтримці населення Сербії, яке, до речі, всупереч міжнародному праву, вважає окупований Крим територією РФ.

Він підкреслив, що Україна повинна визначитися з цим питанням і виробити чітку зовнішньополітичну позицію щодо Косова.

Коментарі