Публікація, в якій «Нібулон» звинуватив «СтопКор» у замовності, виявилась … замовною

Публікація, розміщена на сайті ІА «Інтерфакс-Україна», в якій «Нібулон» звинуватив «СтопКор» у заангажованості та «замовному» сюжеті, виявилась замовною. Про це свідчить офіційна відповідь ІА «Інтерфакс-Україна», яку ми отримали на зверення щодо спростування недостовірної інформації.

Зазначимо, що журналісти «СтопКору» працюють виключно у межах закону і завжди дотримуються високих стандартів журналістської етики та жодним чином не порушували Закон України «Про телебачення і радіомовлення».

Сам виїзд до ДП "Лідіївське", філії ТОВ СП "Нібулон", під час якого на журналістів було здійснено напад, відбувся не за особистою ініціативою працівників проекту, а виключно через інформацію, отриману від зовнішніх джерел та звернення місцевих мешканців, які розповіли про незаконне заволодіння підприємством «Нібулон» 3000 га земель поблизу с. Лідіївка.

Наша команда у жодному разі не виступає ресурсом у війні між підприємством «Нібулон» та заявниками!

Нагадаємо, 11 вересня знімальна група «СтопКору» прибула до селища Лідіївка Миколаївської області. Відразу після приїзду за знімальної групою почали стежити - де б не з’являлись журналісти, за ними слідувало біле авто, що можна побачити на відео:

Під час спроби взяти коментар у Дмитра Шейка, журналіст Христина Кришиха зіштовхнулась з агресивною реакцією чоловіка, який спочатку уникав незручного питання, а потім застосував до жінки-журналіста заходи фізичного насилля. Також слід зазначити, що у ході подальших подій відеооператору «СтопКору» Олександру Полодюку пошкодили відеокамеру і телефон.

Після цього інциденту на місце була викликана поліція та написані відповідні заяви. Христина Кришиха склала заяву про вчинення кримінального правопорушення - умисного перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, що підпадає під кваліфікацію ст. 171 Кримінального кодексу України.

Після цього знімальну групу та автівку поліції почали блокувати на території підприємства агресивно налаштовані неідентифіковані особи, які поводилися неадекватно та агресивно:

Півдня у полоні: подоробиці нападу на журналістів «СтопКору»

ПІВДНЯ У ПОЛОНІ: ПОДРОБИЦІ НАПАДУ НА ЖУРНАЛІСТІВ "СТОПКОРУ" (ОБЕРЕЖНО! НЕНОРМАТИВНА ЛЕКСИКА)Переслідування, провокації, погрози і 8 годин поспіль у заручниках – звичайна зйомка звичайного сюжету перетворилась на бойовик.Нагадаємо, в рамках проведення журналістського розслідування, маючи при собі усі необхідні документи, знімальна група прибула до селища Лідіївка Миколаївської області. Від самого початку зйомок за знімальною групою розпочалось стеження – де б не з’явились журналісти, за ними неодмінно слідував білий мікроавтобус. Остаточно ситуація вийшла з-під контролю, коли журналіст Христина Кришиха розпочала спілкування з очільником філії ДП «Лідіївське» паном Шейко. У якийсь момент він почав поводитись вкрай агресивно та напав на дівчину. Далі події розгортались стрімко – на місце прибув перший наряд правоохоронців і Христина склала заяву про перешкоджання професійній діяльності. Невдовзі після цього, автомобілі знімальної групи та поліції виявилися заблокованими та піддались атаці з боку вкрай агресивних осіб. В результаті цього нападу постраждав оператор Олександр Полодюк – в нього намагались відібрати камеру та телефон. На місце події прибув другий наряд поліції, проте й він виявився у пастці. Вирватись з полону журналістам та правоохоронцям вдалося тільки через 8 годин. «Переслідування, провокації, погрози і 8 годин поспіль у заручниках. Так «привітно» сьогодні мене і мою знімальну групу зустріли співробітники філії ДП «Лідіївське» ТОВ СП «Нібулон». Усі їхні дії координував і давав вказівки директор філії Шейко Дмитро. Про усі деталі події напишу завтра. А зараз пишу заяву в поліцію. Другу за день» - повідомила Христина Кришиха вже після опівночі.Нападники, які вчинили проти журналістів цей акт агресії, наразі встановлюються та ідентифікуються. За статтею 171 Кримінального кодексу України їм «світить» покарання у вигляді обмеження волі строком до 5 років.

Posted by Стоп корупції on Kolmapäev, 12. september 2018

Потім на місце прибула друга група правоохоронців, яку згодом теж заблокували:

Так, працівників правоохоронних органів та знімальну групу «Стоп Кору», які були налякані даним зухвальством, протягом 6 годин утримували силоміць на території ДП «Лідіївське» філії ТОВ СП «Нібулон».

Коментарі