Протест чи перфоманс? На підтримку Мухтара Аблязова використали плакати з голими чоловіками

В Києві під посольством Республіки Казахстан відбулась акція протесту, яка, втім, більше нагадувала перфоманс. Плакати, які мали привернути увагу до тортур та політичних репресій, містили зображення повністю оголених чоловіків.

Захід зібрав близько 10-15 осіб - повідомляють з місця події.

Організатор акції Жанна Ахметова, опозиційний казахський журналіст, не змогла пояснити ні походження коштів, на які існує організація, ні вибір дизайну. Відмовилась вона також від коментарів, на чиї гроші були надруковані ці «шедеври».

Після прибуття на місце журналістів «СтопКору», які мають багато запитань щодо діяльності міжнародного афериста Мухтара Аблязова, акцію взагалі згорнули, мотивуючи це тим, що не мають бажання відповідати на незручні питання.

Нагадаємо, будучи власником БТА банку, Мухтар Аблязов заснував близько тисячі офшорних компаній, через які вивів з Казахстану та України понад 5 мільярдів доларів, а пізніше – втік від правосуддя до Європи. Зрештою, влітку 2013 року сумнозвісний екс-банкір був заарештований на півдні Франції з фальшивим дипломатичним паспортом Центральноафриканської республіки.

Як зазначає юрист Роман Марченко, «після того, як пан Аблязов був визнаний винним англійським судом, фактично його підтримують лише люди, що знаходяться у нього на оплаті». Однією з таких структур, зокрема, є фонд «Відкритий діалог», який підтримує казахстанського «комбінатора» всіма можливими засобами.

Засновницю фундації «Відкритий діалог» Людмилу Козловську підозрюють в інтимних стосунках з Мухтаром Аблязовим. Крім того, нещодавно вона була екстардована з Європи до України, наразі проти неї відкрите кримінальне провадження. 22 жовтня, слідчими Служби безпеки України у Закарпатській області проведено перший допит у справі Людмили Козловської, якій "світить" до 15 років ув'язнення.

Коментарі