Прокуратура закидає більший термін ув’язнення для чоловіка, який вже довів свою невинуватість

Правозахисники та журналісти проекту «Стоп корупції» після громадського розголосу домоглись від прокурора Віктора Глиняного ретельніше підійти до розгляду доказової бази по справі Олексія Ясинського.

Формально активісти проекту не дали провести розгляд справи в Апеляційному суді.

Волонтер і провідний інженер заводу «Антонов» вже рік доводить свою непричетність до злочину і воює із корумпованою системою. Олексій в Святошинському районному суді Києва вщент зруйнував версію слідства та обвинувачення щодо своєї причетності до зберігання боєприпасів і довів хибність закидів проти себе. Інженер добився виправдувального вироку суду першої інстанції.

Натомість прокурор Київської міської прокуратури Ірина Коцюбко подала апеляцію на виправдувальний вирок. Більше того, якщо в суді першої інстанції звинувачення вимагало для Олексія чотири роки за гратами, то в апеляція зажадала вже п’ять років!
Чому звинувачення в Апеляційному суді Києва просить більший термін для невинної людини? Невже детально вивчили справу і знайшли докази вини?

Навпаки, 17 грудня прокурор переніс розгляд справи в Апеляційному суді, бо не встиг ретельно вивчити матеріали справи, зокрема аудіозаписи.

«Ми знаємо з інсайдерських джерел, що за кожен виправдувальний вирок прокурор отримує догану за неналежне підтримання обвинувачення в суді. Тому ми маємо боротись з корумпованою системою, а не з кожним прокурором окремо», зазначив правозахисник проекту "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Правозахисники та журналісти проекту закликали сторону обвинувачення ретельніше вивчити матеріали справи з метою об’єктивного судового розгляду і не затягувати процес. Засідання Апеляційного суду у справі Олексія Ясинського спочатку перенесли на сьогодні. Однак пізніше відклали на інший день.

«Стоп корупції» тримає цю справу на контролі та висвітлюватиме подальший хід судового процесу.

Коментарі