Прокуратура Київської області та “Стоп Корупції” плідно взаємодіють

Команда проекту налагодила співпрацю із прокуратурою Київської області. "Приємно, що на наші запити реагують вчасно, ба більше, після наших розслідувань та викриттів прокуратура відкриває кримінальні провадження або повертається до старих справ, які припадали пилом, а їхні фігуранти безкарно розгулювали на свободі", - зазначає голова ГО "Стоп Корупції" Тарас Лилик.

Більшість звернень, які жителі області адресують правозахисникам та журналістам проекту, стосуються розкрадання земель громади, незаконного виведення наділів із державної власності, нелегальні забудови, зауважують юристи проекту.
Примітно, що за даними прес-центру прокуратури області, лише за 2015 рік відомство повернуло у державну власність понад тисячу гектарів землі.

Окрім того, після звернення юристів проекту прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом виведення з водного фонду держави цінних рекреаційних земель загальною площею у 29 гектарів на території селищної ради Трипілля. За даними юристів, ці ділянки шахраї роздерибанили по 10-12 соток і переписали на своїх родичів та підставних осіб. Організатор та основний фігурант схеми – Володимир Терпило, колишній голова Трипільської селищної ради Обухівського району, який "правив" у селі впродовж 2006–2010 років.

Ще одна оборудка, за якою команді "Стоп Корупції" вдалося домогтися відкриття кримінального провадження, - це нелегальне вирубування дерев в області. Зокрема, прокуратура взялася розслідувати випадок нищення деревини у Чорнобильській зоні. Провадження відкрили за статтею 246 Кримінального кодексу. За цією статтею лісній мафії загрожує до трьох років позбавлення волі.

Окрім того, "Стоп Корупції" щодня повідомляє на сайті проекту про гучні затримання хабарників. На неправомірній вигоді ловлять чиновників, податківців, митників, полісменів, лікарів.

До прикладу, прокуратура Київщини протягом 2015 року на гарячому застукала заступника прокурора Подільського району та колишнього прокурора цього ж району. Здирники зажадали за свою прихильність 3,5 мільйони гривень. За руку впіймали і трьох столичних податківців. Ті оцінили свою роботу у 4 мільйони гривень. Поплатилися за жадобу до грошей податківець та співробітник Фастівського відділення поліції Васильківського відділу Головного управління Національної поліції в Київській області, які вимагали хабар у сумі понад 1 мільйон гривень. На черговому хабарі затримали і Голову фракції Бориспільського районного осередку «Радикальної партії», який, до слова, є ще й секретарем комісії з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією.

Але є випадки, коли справи з центру спускають у районні прокуратури. Вони тягнуться роками і зволікання прикриває нові злочини, бо у такій ситуації інший орган не може відкрити справу за цим фактом. "Така колізія щодо незаконного видобутку піску в Ходосівці, щодо привласнення десятків гектарів землі Вишгородському та Бориспільському районі", - зауважують юристи "Стоп корупції".

Під час зустрічі із представниками прокуратури стопкорівці запропонували для ефективнішої роботи співпрацювати слідчим та юристам проекту. "Ми можемо допомагати в розслідуванні, шукати свідків, підіймати потрібні документи", - зазначають юристи "Стоп Корупції".

12509005_1254758667873629_6560565695334637107_n

Коментарі