Прокуратура Чернівецької області скерувала справу про незадекларовані статки начальника Чернівецької митниці Миколи Салогора до УЗЕ у Чернівецькій області ДЗЕ Нацполіції України. Ідеться про колекцію коштовних листівок, вартість якої може сягати 4 мільйонів гривень.

Про передачу заяви та фактів, які зібрали активісти "Стоп корупції", представникам чернівецького осередку повідомив заступник прокурора області Дутковський у відповіді на звернення.

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" з Буковини звернулись із заявою про вчинення корупційного провопорушення з боку начальника Чернівецької митниці Миколи Салогора до НАЗК. За даними представників проекту, Салогор не вніс до своєї декларації дані про колекцію старовинних листівок
"Вітання з Буковини. Міста, села та жителі краю на старовинних поштівках". Каталог містить понад півтори тисячі унікальних листівок. Ціна кожного екземпляру - від 500 до 2800 гривень. Загальна вартість колекції може перевищувати 4 мільйони гривень. Деталі активісти "Стоп корупції" виклали у тексті заяви.

"Колекції начальника Чернівецької митниці ДФС, Держрадника митної служби Миколи Салагора, на перший погляд, можна тільки позаздрити. Адже таке зібрання не в кожному музеї побачиш. А тут унікальні експонати – в приватних руках.

Проте, в даній ситуації, Микола Салагор забув одну невелику деталь. А саме вартість зібрання листівок. Підрахувати її нескладно. Беремо заявлену кількість (близько 1500 шт.) і множимо на вартість за одиницю. У сухому залишку маємо чималі цифри. Навіть якщо кожна поштівка обійшлася затятому колекціонеру в 500 грн., то за весь каталог пан Салагор М.М. мусив би віддати 750 тис. грн.

А якщо кожен екземпляр настільки унікальний, що тягне на 2800 грн.? Тоді на руках у керівника Чернівецької митниці назбиралося експонатів аж на… 4,2 млн. грн.
Не підтвердила легальність таких коштів і декларація Миколи Салагора. Адже, за даними, внесеними до неї, за 2015-2016 роки Державний радник митної служби заробив лише 235 тис. 163 грн.

Тобто зібрати колекцію з 1500 листівками пан Салагор М. не зміг би, навіть якби декілька років поспіль витрачав на колекцію всі свої статки!

Переглянувши декларації посадовця, можна встановити: про унікальну колекцію там – аніслова. І це при тому, що, згідно із Законом України «Про запобігання корупції», прийнятим у 2014 році, «цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року», має обов’язково вноситись заявником до декларації.
Проте, у відповідному документі ані за 2015, ані за 2016 роки інформації про коштовну колекцію немає. Невже шанований у Чернівцях посадовець настільки запрацювався, що забув додати кілька важливих рядків до власного фінансового звіту перед громадою? Адже вартість зібрання значно перевищує зазначені в Законі 100 прожиткових мінімумів", - повідомили у НАЗК активісти чернівецького осередку "Стоп корупції".

У діях начальника Чернівецької митниці ДФС Миколи Салогора активісти
корупційне правопорушення, яке передбачено статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

"Керуючись ст.ст. 60, 214, 215 КПК України, прошу прийняти та невідкладно зареєструвати подану мною заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - додав активіст "Стоп корупції" Микола Петіченко.

Коментарі