Прокуратура Чернівецької області передала заяву про незадекларовану колекцію коштовних листівок начальника Чернівецької митниці Салогора до поліції

Прокуратура Чернівецької області скерувала справу про незадекларовані статки начальника Чернівецької митниці Миколи Салогора до УЗЕ у Чернівецькій області ДЗЕ Нацполіції України. Ідеться про колекцію коштовних листівок, вартість якої може сягати 4 мільйонів гривень.

Про передачу заяви та фактів, які зібрали активісти "Стоп корупції", представникам чернівецького осередку повідомив заступник прокурора області Дутковський у відповіді на звернення.

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" з Буковини звернулись із заявою про вчинення корупційного провопорушення з боку начальника Чернівецької митниці Миколи Салогора до НАЗК. За даними представників проекту, Салогор не вніс до своєї декларації дані про колекцію старовинних листівок
"Вітання з Буковини. Міста, села та жителі краю на старовинних поштівках". Каталог містить понад півтори тисячі унікальних листівок. Ціна кожного екземпляру - від 500 до 2800 гривень. Загальна вартість колекції може перевищувати 4 мільйони гривень. Деталі активісти "Стоп корупції" виклали у тексті заяви.

"Колекції начальника Чернівецької митниці ДФС, Держрадника митної служби Миколи Салагора, на перший погляд, можна тільки позаздрити. Адже таке зібрання не в кожному музеї побачиш. А тут унікальні експонати – в приватних руках.

Проте, в даній ситуації, Микола Салагор забув одну невелику деталь. А саме вартість зібрання листівок. Підрахувати її нескладно. Беремо заявлену кількість (близько 1500 шт.) і множимо на вартість за одиницю. У сухому залишку маємо чималі цифри. Навіть якщо кожна поштівка обійшлася затятому колекціонеру в 500 грн., то за весь каталог пан Салагор М.М. мусив би віддати 750 тис. грн.

А якщо кожен екземпляр настільки унікальний, що тягне на 2800 грн.? Тоді на руках у керівника Чернівецької митниці назбиралося експонатів аж на… 4,2 млн. грн.
Не підтвердила легальність таких коштів і декларація Миколи Салагора. Адже, за даними, внесеними до неї, за 2015-2016 роки Державний радник митної служби заробив лише 235 тис. 163 грн.

Тобто зібрати колекцію з 1500 листівками пан Салагор М. не зміг би, навіть якби декілька років поспіль витрачав на колекцію всі свої статки!

Переглянувши декларації посадовця, можна встановити: про унікальну колекцію там – аніслова. І це при тому, що, згідно із Законом України «Про запобігання корупції», прийнятим у 2014 році, «цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року», має обов’язково вноситись заявником до декларації.
Проте, у відповідному документі ані за 2015, ані за 2016 роки інформації про коштовну колекцію немає. Невже шанований у Чернівцях посадовець настільки запрацювався, що забув додати кілька важливих рядків до власного фінансового звіту перед громадою? Адже вартість зібрання значно перевищує зазначені в Законі 100 прожиткових мінімумів", - повідомили у НАЗК активісти чернівецького осередку "Стоп корупції".

У діях начальника Чернівецької митниці ДФС Миколи Салогора активісти
корупційне правопорушення, яке передбачено статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

"Керуючись ст.ст. 60, 214, 215 КПК України, прошу прийняти та невідкладно зареєструвати подану мною заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - додав активіст "Стоп корупції" Микола Петіченко.

Коментарі