Профільний комітет ВР звернеться до Авакова через напад на “СтопКор” на філії “Нібулону”

Перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова запропонувала колегам направити колективне звернення в МВС з вимогою контролювати розслідування нападу на знімальну групу «СтопКору» на філії «Нібулону» у Миколаївській області. Ініціатива нардепи підтримали одноголосно. Про це повідомив адвокат нашої колеги Христини Кришихи Богдан Хмельницький.

Нагадаємо, напад на журналістів з ІА «Стоп корупції» стався 11 вересня в Миколаївській області. Тоді представники великого агропідприємства «Нібулон» тримали 8 годин знімальну групу в заручниках і вимагали віддати їм весь відзнятий матеріал.

«Це вже друга частина 171 статті – переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою. І карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років», – зазначив адвокат журналістки.

За словами захисника, поліція ігнорує цю справу і не веде розслідування.

Коментарі