Професія “Активіст”: громадські організації як ширма для шахраїв і бандитів

Чотири роки назад Революція гідності довела, що не дивлячись ні на що наш народ здатен відстояти свою позицію. Тоді на Майдані основною рушійною силою були волонтери, активісти та просто небайдужі громадяни. Та час показав, що деякі "діячі" почали користуватись громадськими організаціями для прикриття своїх чорних справ: лобіювання інтересів, шантажу, відмивання коштів.

Про одну з таких схем журналісти "Стоп Корупції" розповідали зовсім недавно: в Дніпрі ціла низка ГО, афілійованих до нардепа Денисенка, була замішана у корупційному віджимі комунальної власності.

А ось тема нового розслідування з'явилася майже випадково.  Нещодавно ЗМІ повідомляли, що одному з екологічних активістів було спалено авто начебто за його громадську діяльність. Можливо, це залишилось би просто новиною про постраждалого активіста, якби команда "СтопКору" не вирішила поцікавитись – що ж це за людина?

Все трапилось в одному зі спальних масивів столиці. Спалене авто й досі перебуває на парковці. Постраждалий – Михайло Бурда, керівник екологічної громадської організації. Журналісти вирішили уважніше дослідити його діяльність та спочатку не повірили своїм очам. Адже інформація, яку вони почали знаходити про пана Бурду, більше нагадувала досьє кримінального авторитета, ніж активіста-еколога.

Детальніше про це – у новому сюжеті "СтопКору": 

Коментарі