Продовольча програма ООН на Донбасі завершиться у лютому

В ООН попередили українців з зон кризової ситуації, що продовольча програма організації припиняється. Стало відомо, чому ООН більше не годуватиме Донбас.

Новину передає "Преса України".

Всесвітня продовольча програма ООН більше не передаватиме на Донбас продукти та речі першої необхідності. Як повідомлялось раніше, в організації не назбирали для цієї цілей достатньої кількості грошей. Тому програма завершиться в кінці лютого 2018 року, тобто трохи менше, ніж через три місяці.

У прес-службі ООН наголосили, що програмі стає все важче підтримувати Донбас. Нагадаємо, операція була припинена раніше, однак її продовжили через настання холодної пори року. Ніл Уокер, керівник продовольчої програми ООН наголосив, що у 2016 році через конфлікт на сході України допомоги потребували 620 тисяч людей, у 2017 – 1,2 млн.

"У нас немає ресурсів, щоб годувати таку кількість людей", – наголосив він.

До слова, у 2016 році Всесвітня продовольча програма запросила в ООН $200 млн. Гроші мали піти на допомогу людям Донбасу, однак з цієї суми було отримано менш як  30%. Як повідомлялось раніше, в ООН наголошували, що цієї зими гуманітарної допомоги потребуватимуть 4 млн українців з усієї країни.

"Наслідком кризи в Україні, як ми вважаємо, є те, що 1,2 млн людей не забезпечені їжею. Це нас дуже хвилює. Крім того, близько 600 тисяч людей не можуть отримати пенсії, а це критично в їхньому становищі", – коментував представник Управління ООН з координації гуманітарних питань Йенс Лерке.

Коментарі