Представники “Стоп корупції” взяли участь у круглому столі проти рейдерства підприємств в Україні

Заступник голови правління ГО «Стоп корупції» Богдан Хмельницький, координатор проекту Роман Бочкала та керівник правозахисного блоку руху Ігор Бондарчук взяли участь у круглому столі «Третій рік рейдерського свавілля: чому заходи влади залишаються недієвими?».

«Учасники обговорили першопричини рейдерства, нові схеми атак, юридичний арсенал, який використовують рейдери, пояснили, чому заходи влади для боротьби з рейдерством залишаються неефективними, розказали, як уберегтися від рейдерського захоплення та представили власне бачення шляхів розв’язання проблеми рейдерського свавілля», – розповіли організатори заходу.

Серед учасників обговорення були також представники Аграрної самооборони України, ГО «Захист», ГО «STOP Нелегал», Асоціація рибалок України, Асоціація рибодобувних підприємств Київського водосховища, Асоціація рибоводів Черкащини, Асоціація адвокатів України та Аграрна партія України.

«Рейдерство уже стало внутрішньою агресією в Україні. Попри імітацію владою боротьби з рейдерами та створення численних «антирейдерських» штабів і комісій рейдерські атаки не припиняються. 2018 рік розпочався з протиправного захоплення сільськогосподарських підприємств.

Доходить до відкритого протистояння. У багатьох регіонах країни вже пролилася кров.

Від рейдерства страждають багато галузей країни. Захоплення фабрик, заводів, підприємств різних форм власності відбуваються мало не щодня.

За останні кілька років на аграрні господарства здійснено тисячі рейдерських атак.

Сьогодні під загрозою опинилася не лише доля господарств і самих аграріїв, які своєю працею забезпечують продовольчу безпеку нашої країни. Йдеться про загрозу знищення всієї економіки, флагманом якої є АПК», – розповіли учасники круглого столу.

Додамо, що команда «Стоп корупції» за час роботи проекту викрила серію рейдерських захоплень на низці підприємств різних форм власності. У сфері інтересів захопників – агрохолдинги, будівельні гіганти та приватні компанії.

Так, журналісти «Стоп корупції» провели розслідування та оприлюднили схему захоплення підприємства, яке побудувало пів-Херсона – «Херсонбуд». За даними журналістів, у злочинних схемах були задіяні топ-посадовці міста та їхні поплічники.

Також наша команда викрила спробу рейдерства Броварського заводу пластмас. За спробою незаконного заволодіння нерухомим майном ПАТ «Броварський завод пластмас» можуть стояти посадовці з Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Так, у змові за сприяння державного реєстратора – приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу, посадових осіб Міністерства юстиції України та представників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб право на майно підприємства намагались перереєструвати на неплатоспроможний банк і реалізувати майно за ліквідаційною процедурою за значно нижчою від ринкової ціною. Через резонанс нерухомість вдалось відстояти, однак аферисти пробують переграти справу через Вищий адмінсуд.

Окрім того, активісти «Стоп корупції» спільно з представниками аграрної компанії «Агрініс» зустрілися з головою Нацполіції України Сергієм Князєвим через серію випадків рейдерства землі та врожаю на Житомирщині. Стопкорівці передали очільнику Нацполіції усі докази та факти злочинних дій з боку захопників.

Коментарі