Представники ОБСЄ спостерігатимуть за скандальною хресною ходою Московського патріархату у Запоріжжі

Представники спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) спостерігатимуть за ходою, яку організує у Запоріжжі Українська православна церква Московського патріархату. 

Про це представники ОБСЄ повідомили під час зустрічі з очільником запорізької єпархії УПЦ МП Лукою, передає портал Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу єпархії.

До Запоріжжя прибули спостерігачі Людівін Естьен (Франція) і Крістоф Роша (Швейцарія). Вони спостерігатимуть за ходою, аби зрозуміти причини, через які захід викликав напругу у суспільстві.

Також у представників ОБСЄ виникли питання, що відбуватиметься під час ходи, а саме щодо проголошення анафеми відступникам, про що повідомляла єпархія на своєму сайті.

Митрополит Лука запевнив, що анафемі нікого не піддаватимуть, але нагадають вірянам, що УПЦ КП – розкольники.

Нагадаємо, хресна хода УПЦ МП має відбутися у Запоріжжі у неділю, 25 лютого. Повідомлення про неї на тлі нещодавніх скандалів із єпархією УПЦ МП викликало обурення містян. Вони назвали її провокацією та закликали владу втрутитися і знайти компромісне рішення щодо місця проведення ходи. Запорізький мер зазначив, що законних механізмів заборонити ходу немає, але порадив панотцям УПЦ МП обрати інший маршрут. Під тиском громадськості священики на це погодилися.

Коментарі