Працівники колонії на Віниччині кілька днів катували в’язня (ФОТО)

У Вінницькій колонії №1 в’язня з явними ознаками розладів здоров’я упродовж кількох днів тримали в нелюдських антисанітарних умовах.

Про інформує прес-служба Генеральної прокуратури України.

“Виявлено і припинено нелюдське поводження із в'язнем, що мало ознаки катування. Упродовж кількох діб вказану особу з явними ознаками розладу здоров'я тримали у непристосованому для цих цілей камерному приміщенні в жахливих антисанітарних умовах, без світла, водопостачання, каналізації, постільної білизни, засобів особистої гігієни, належного медичного забезпечення”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці припинили протиправні дії співробітників цієї установи, пов'язані зі спробою підроблення медичної документації щодо цього в'язня.

Фото: ГПУ

У Генпрокуратурі зазначили, що встановлені систематичні порушення прав в'язнів, засуджених до довічного позбавлення волі, причини і умови, що сприяли вчиненню злочинів та інших правопорушень. Так, у житлових камерних приміщеннях виявлено молотки, пилки, хімічні речовини, верстати, інші речі й обладнання, заборонені для вільного обігу серед в'язнів вказаної категорії.

За результатами перевірки, права в'язня, який піддавався катуванню, поновлено. У відомстві зазначають, що йому надали необхідну медичну допомогу, забезпечили належні умови тримання та нагляд лікарів.

Фото: ГПУ

За встановленими фактами працівники Генпрокуратури зареєстрували кримінальні провадження за ст.ст. 127 (катування), 366 (службове підроблення) КК України.

У порядку, передбаченому ст. 26 Закону України “Про прокуратуру”, керівництво ГПУ готує документ реагування на ім'я Міністра юстиції України, а також лист до прокурора Вінницької області з вимогою негайно вжити дієвих заходів, спрямованих на підвищення ефективності прокурорської діяльності на вказаному напрямі роботи, у тому числі шляхом застосування заходів дисциплінарного характеру щодо співробітників апарату регіональної прокуратури.

Читайте також: “Страшна знахідка на Харківщині – у туалеті потяга знайшли тіло військового”.

Коментарі