Постійні погрози та шантаж: у яких умовах працює колектив медуніверситету в Одесі після силової зміни керівництва

Загальна ситуація у виші – напружена, утім навчальний процес іде за планом. Така обстановка в одеському медичному університеті після силового захоплення влади у навчальному закладі та зміни керівництва. Так, напередодні засідання вченої ради, яку скликав голова зібрання та колишній ректор ОНМедУ Валерій Запорожан, професори отримували погрози.

Телефоном погрожували навіть членам родин науковців та попереджали про можливі наслідки від участі у засіданні вченої ради. Про це стало відомо журналістам «СтопКору», які з моменту так званих перевірок з МОЗу слідкують за ситуацією у виші та були свідками усіх етапів рейдерських атак.

Попри погрози та загрозу безпеці й життю, члени вченої ради взяли участь у засіданні. Самі збори пройшли без провокацій.

Нагадаємо, резонансне захоплення медуніверситету почалося влітку, у розпал вступної кампанії. Схема виявилась досить банальною: у липні МОЗ несподівано розпочав систематичні перевірки навчального закладу, одна з яких закінчилась наказом про звільнення ректора Валерія Запорожана нібито через «грубе порушення трудових обов'язків» та призначенням нового виконувача обов'язків керівника освітнього закладу.

Далі ситуація розвивалась блискавично. Новопризначені «керівники» за допомогою проплачених тітушок захопили контроль над університетом, а вступна кампанія та новий навчальний рік опинилися під загрозою зриву.

У ситуацію втрутився колектив вишу, який, звернувшись до суду, оскаржив дії міністерства, і 29 серпня Окружний адміністративний суд Києва постановив припинити будь-які дії МОЗу щодо призначення або звільнення керівництва навчального закладу.

Та навіть судова постанова на користь колективу проблему не вирішила. Керівництво МОЗу просто відмовилось виконувати рішення суду, чим фактично порушило закон.

Максим Трофименко для СтопКору

Коментарі