Російська влада намагається довести світовій спільноті, що європейські династії спочатку залежали від Росії, отже, РФ отримує право "вирішувати", що далі робити зі "слабкою" Європою.

Таку точку зору висловив посол України в США Валерій Чалий, коментуючи заяву Володимира Путіна, передає "Діалог.UA".

На своїй сторінці в соцмережі дипломат зазначив, що підтекст про "російських" князя Ярослава і його молодшу дочку Анну – частина гібридної війни. Спроба господаря Кремля переписати історію не проста обмовка або незнання історії.

"Все набагато складніше. У позиції російського режиму проглядається спроба показати, що королівські, а потім імперські європейські династії залежали від Росії. І саме Росія буде вирішувати, що далі робити з "аморфною", "слабкою", "невпевненою в собі" Європою, "захід якої наближається". Тому послідовність: "наш князь Ярослав" – "наша Анна" – королева Франції ... може мати в збуджених мізках своє продовження ", – вважає Чалий.

Він нагадав, що раніше подібні шлюби могли привести до територіальних претензій. "А ще Єлизавета Ярославна – королева Норвегії й Данії. Є ще Анастасія Ярославна – королева Угорщини. Так що стежте за руками ... ", – порекомендував Чалий.

Нагадаємо, історичний конфуз стався з Володимиром Путіним у Франції 29 травня. Кадри заяви господаря Кремля опублікували всі ЗМІ. Журналіст Роман Цимбалюк поскаржився, що такими темпами в Москві пам'ятників киянам стане ще більше.

Коментарі