Посол і представники Болгарії підтримали Закон України “Про освіту” – МОН

Представники болгарської меншини в Україні з чотирьох різних областей висловилися в підтримку нового Закону "Про освіту", визнавши його ефективність.

Прес-служба Міністерства освіти і науки України повідомила про позицію влади Болгарії за Законом "Про освіту", передає "Діалог.UA".

Відзначається, що на круглому столі представники болгарської меншини Одеської, Запорізької, Кіровоградської та Миколаївської областей підтримали новий Закон. Представники підкреслили, що закладений в Закон підхід, коли в початкових класах діти вчаться рідною мовою, а в базовій та старшій школі – державною, є найбільш продуктивним для вивчення обох мов.

"З прийняттям нового Закону "Про освіту" для болгарської меншини дещо менше змінюється, ніж, наприклад, для угорської чи румунської, тому що школи з навчанням болгарською вже давно працюють за правилами, які прописані зараз. Ми розуміємо, що діти повинні вчити державну мову", – додав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарія Красимир Мінчев.

Також в обговоренні були згадані ключові проблеми, в тому числі відсутність кваліфікованих вчителів болгарської мови та підручників.

Нагадаємо, глава МЗС Угорщини повідомив, що наполягатиме на перегляді Угоди про асоціацію Україна - ЄС через Закон "Про освіту".

Інші новини

Коментарі