Порошенко зробив новий важливий крок для входження у НАТО

Петро Порошенко затвердив річну програму "Україна-НАТО". У документі прописані пріоритетні задачі та цілі для української держави.

Новину передає "Преса України".

Український президент Петро Порошенко затвердив річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2018 рік. Після цього Україна може розпочати діалог з членами Альянсу про введення для країни Плану дій членства (ПДЧ) вже у 2018 році.

Як відомо, програма також передбачає проведення консультацій з державами Чорноморського регіону, які входять в НАТО. Зокрема, сторони обговорять політичну і безпекову ситуації в цьому регіоні, включаючи на території анексованого Криму.

Крім того, продовжиться реформа сектора безпеки і оборони України з метою підтягнути його до стандартів НАТО. Взаємодія з Альянсом у поточному році також передбачає підвищення обороноздатності України в умовах збройної агресії збоку Росії.

"Продовжити участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, які проводяться під егідою НАТО, зокрема: в операції багатонаціональних сил НАТО в Косово (КФОР) в тренувально-дорадчій місії НАТО "Рішуча підтримка" в Ісламській Республіці Афганістан; в операції НАТО "морський охоронець", – зазначено в документі.

До слова, програма передбачає взаємодію з представництвом НАТО в Україні і посольством Литви в Україні. Як повідомлялось раніше, Угорщина виступає проти вступу України в НАТО. Причина цього – український закон про освіту, який "обмежує права нацменшин".

Коментарі