Порошенко затвердив важливий екологічний закон

Президент України Петро Порошенко затвердив своїм підписом закон України "Про оцінку впливу на навколишнє середовище", який був відправлений на доопрацювання Верховній Раді з пропозиціями від глави держави. Згідно з цим документом, Україна повинна дотримуватися передбачених ним екологічних норм в рамках міжнародних зобов'язань.

Новину повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

"Закон встановлює правові та організаційні засади здійснення оцінки впливу на навколишнє середовище та забезпечує виконання Україною міжнародних зобов'язань в рамках Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища", – йдеться в повідомленні.

Документом чітко визначено область застосування оцінки впливу на навколишнє середовище: нафтопереробні та газопереробні заводи, теплові й атомні електростанції, хімічне виробництво, будівництво аеропортів, аеродромів, автомобільних доріг і гідротехнічних споруд морських і річкових портів і т. п.

Відповідно до закону, громадське обговорення в процесі оцінки впливу на навколишнє середовище проводиться з метою виявлення, збору та обліку зауважень пропозицій громадськості до діяльності.

Крім того, документом прописана відповідальність за порушення законодавства про оцінку впливу на навколишнє середовище, а також тимчасова заборона (зупинення) та припинення діяльності підприємств у разі порушення ними законодавства.

"Реалізація норм закону забезпечить впровадження належної процедури оцінки впливу на навколишнє середовище і буде сприяти прийняттю обґрунтованих рішень про плановану небезпечну діяльність, врахування інтересів зацікавленої громадськості, гарантування права на безпечне навколишнє середовище та здійснення належної оцінки ризиків для інвестицій і т. п.", – додали в прес-службі.

Нагадаємо, найбільш забрудненим містом в Україні є не Львів, де не можуть впоратися з утилізацією великих обсягів сміття, а промисловий гігант Кривий Ріг, стверджують екологи. Незважаючи на великі кошти, які витрачає влада і підприємства на поліпшення екологічної ситуації, в тутешньому повітрі все одного зберігається високий рівень промислового пилу.

Інші новини

Коментарі