Порошенко посмертно нагородив Жизневського званням Герой України

Президент України Петро Порошенко посмертно нагородив добровольця з Білорусії Михайла Жизневського званням Герой України. Нагороду отримали його батьки.

Новину повідомляє "Преса України".

"Президент Петро Порошенко надав посмертно звання Герой України Михайлу Жизневському – білорусу, який загинув під час Революції Гідності та вручив Зірку Героя України його батькам – Михайлу Петровичу та Ніні Василівні", – сказано у повідомленні на сайті глави країни.

"Для нас Михайло – не іноземець, для нас Михайло – українець у душі", – сказав Порошенко, назвавши його "великим білорусом" і "великим українцем".

Порошенко повідомив батькам, що він ініціював зміни до законодавства, які були підтримані Верховною Радою і які дозволили вперше в історії України надав звання Героя України іноземцю.

Як відомо, 26 листопада 2014 року на Майдані Незалежності відкрили пам'ятний знак загиблому активісту з Білорусії Михайлу Жизневському.

25-річний хлопець помер 22 січня 2014 року від поранення у серце під час Революції Гідності.

28 листопада 2014 року президент нагородив орденами Героїв Небесної Сотні трьох іноземців в Михайла Жизневського із Білорусі й Зураба Хурцію та Давида Кіпіані з Грузії, які загинули під час "Революції Гідності".

13 квітня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект 6174, який дозволяє посмертне присвоєння звання Героя України іноземцям, нагородженим орденом Героїв Небесної сотні.

Інші новини

Коментарі