Порошенко і Макрон поділилися подробицями переговорів

Президент України Петро Порошенко під час візиту до Франції зустрівся з новообраним президентом Франції Еммануелем Макроном. Вони встигли обговорити низку питань, насамперед – політичних, які стосуються російської агресії на Донбасі та перемовин у "нормандському форматі". Окрім того, йшлося і про "формулу Макрона".

Новину повідомляє "Преса України".

Президент Франції Еммануель Макрон заявляє, що агресором на сході України виступає РФ і це є загальновідомим фактом.

"Агресія надходить із Росії, тобто агресором є не Україна. Також ми визнаємо, що анексія Криму є незаконною, значить, ми всі знаємо, хто розпочав війну і хто створив цю ситуацію і в якій ситуації ми перебуваємо", – сказав Е.Макрон на спільному з президентом України Петром Порошенком брифінгу в Парижі в понеділок.

Президент України зазначив, що вчора сили антитерористичної операції затримали серед бойовиків російських громадян, документи й свідчення яких П.Порошенко продемонстрував Е.Макрону.

П.Порошенко додав, що тепер Росії буде важче дотримуватися позиції, що на Донбасі немає регулярних російських військ.

Франція готова до нової зустрічі лідерів Нормандського формату (Україна, Франція, Німеччина, РФ), на якій мають бути напрацьовані нові передумови для врегулювання ситуації на сході України, заявляє Макрон.

"Я хотів би відзначити, що Франція готова продовжити зусилля в Нормандському форматі й ми готові провести нову дискусію в рамках Нормандського формату", - сказав він.

"Ми налаштовані продовжити Мінський процес... Ми підтримуємо ідею щодо активної співпраці саме в Нормандському форматі із залученням ОБСЄ. Це те, що я пропонував всім сторонам", – додав президент Франції.

За його словами, він говорив з П.Порошенком про те, "що б ми могли під час нашої наступної зустрічі в Нормандському форматі насправді запропонувати цілу серію умов для того, що б з усіх сторін запропонувати конкретні рішення для виходу з кризи". "Франція залишається разом із Німеччиною надзвичайно залученою в цей процес і наполягає на розвитку цих угод, на їх виконанні", – наголосив Е.Макрон.

За словами президента Франції, він не хоче, що б дискусія щодо виконання Мінських домовленостей завершилася нічим. Він наголосив, що про це ж говорив з президентом РФ Володимиром Путіним. "І в найближчі дні, найближчі тижні ми намагатимемося серйозно працювати над цим з канцлером Німеччини пані Ангелою Меркель", – додав Е.Макрон

Проекти рішень "нормандського формату", які можуть отримати назву "формула Макрона", можуть бути планом із деокупації Донбасу, заявляє президент України Петро Порошенко.

"Наші домовленості, що ми покладемо на папір, проекти можливих рішень "Нормандського формату", можливо, вони будуть називатися "формула Макрона", але ми зможемо пред'явити суспільству план досягнення миру і деокупації сходу України", - сказав П.Порошенко.

У свою чергу, Е.Макрон зазначив: "Ми очікуємо результату. Рішення, яке я запропонував президенту Порошенку, всім сторонам Нормандського формату і, власне, я вже це зробив президенту Путіну: я б хотів, щоб спочатку були на папері викладені попередні умови, які потрібно виконати, зусилля, яких мають докласти сторони".

За словами президента Франції, йдеться про відведення військових сил і зброї, допуск міжнародних спостерігачів на всі точки й звільнення заручників.

Нагадаємо, цілком реально, що до жовтня поточного місяця в США приймуть рішення нарешті надати Україні летальну зброю для стримування російської агресії на Донбасі. Про таку ймовірність згадав президент України Петро Порошенко під час розмови з журналістами.

Інші новини

Коментарі