Порошенка закликали запросити до розслідування справи Павла Шеремета незалежних міжнародних слідчих

Комітет із захисту журналістів (CPJ) рекомендував Президенту України Петру Порошенку вивчити можливість запрошення до розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета незалежних міжнародних слідчих.

Про це йдеться у спеціальному звіті комітету "Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів", передає УНН.

У своєму звіті Комітет із захисту журналістів наголосив, що минув вже майже рік від вбивства журналіста Павла Шеремета, однак ніхто досі не був заарештований або звинувачений, попри те, що Президент України Петро Порошенко обіцяв швидке розслідування.

Таким чином, Комітет оприлюднив свої рекомендації для розслідування вбивства П.Шеремета.

Зокрема, Петру Порошенку рекомендується залучити ресурси, наявні в Адміністрації Президента, для притягнення до відповідальності винуватців убивства, зокрема організаторів цього злочину. Президенту пропонується вимагати регулярних звітів про хід слідства та проінструктувати відповідні відомства стосовно оприлюднення цих звітів.

"Розглянути можливість запрошення незалежних міжнародних слідчих з метою розслідування вбивства Павла Шеремета задля ретельного вивчення кожного мотиву та вчинення правосуддя", – йдеться також у звіті.

Також у комітеті закликали засуджувати та вимагати розслідування всіх випадків погроз і проявів насильства проти журналістів в Україні та публічно висловити визнання значущості критичної та незалежної преси в українському суспільстві.

Окрім того, Президенту рекомендується засудити практику диференціації журналістів на патріотів і непатріотів.

"Покласти відповідальність на державних посадових осіб за заохочення дій проти преси або неспроможність розслідувати такі випадки", – йдеться у звіті.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року близько 7:45 ранку стався вибух в автомобілі на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка у Києві. Внаслідок вибуху загинув відомий журналіст Павло Шеремет.

 

Інші новини

Коментарі