Попри ухвалу суду, нові ДБН набирають чинності, – Парцхаладзе

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні клопотання Мінрегіону про скасування заходів забезпечення позову у вигляді зупинення дії наказу Мінрегіону від 23.04.2018 № 100, яким був затверджений ДБН Б.2.2-12:2018 "Планування і забудова територій".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

"Важливо, що зупинення дії самого наказу не зупиняє набрання чинності нових ДБН, оскільки, згідно зі статтею 10 Закону України "Про будівельні норми" набуття чинності державних будівельних норм пов'язано не з дією наказу, яким вони затверджувалися, а з моментом їхнього опублікування в офіційному друкованому виданні суб'єкта нормування. ДБН був опублікований у травні 2018 року в Інформаційному бюлетені Мінрегіону № 5 2018, і набрав чинності з 01.09.2018" – написав він.

Заммінстр також зазначив, що вважає ухвалу суду, якою зупинено дію наказу Мінрегіону, необґрунтованою. А дії, що мають на меті гальмування процесу реформування в будівництві – протиправними і такими, що суперечать здоровому глузду.

Він також наголосив на тому, що в планах Мінрегіону оскаржувати рішення суду в апеляційній інстанції.

Як повідомляв "СтопКор", згідно з презентацією, розміщеною на сайті Мінрегіону, нові ДБН передбачають запровадження блакитної та зеленої ліній, які б відповідали за обмеження висоти будівель та обмеження забудов для збереження зелених територій.

Крім того, до плану були включені такі реформи з благоустрою як проектування підземних парковок в центральних та історичних забудовах, забезпечення зручних тротуарів для маломобільних груп населення, організація велопарковок біля станцій метро, унормування способу збору сміття, нові підходи до організації навчання школярів, запровадження європейських норм енергоощадних технологій та інше.

Як раніше стверджував міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, мотиви судової атаки – відтермінування набуття чинності нових ДБН та гальмування запуску європейських норм безпечного і комфортного життя.

Коментарі