Поляків закликали доносити про антипольські заяви

Польська влада сподівається, що небайдужі до історії країни поляки будуть доносити про антипольські заяви. Відповідний заклик адресований тим полякам, які живуть за кордоном.

Новину передає "Преса України".

Польські посольства розмістили на своїх офіційних сайтах лист керівника Сенату Станіслава Карчевського до громадян країни. У них влада закликає вживати заходів щодо «відновлення історичної правди та захисту доброго імені поляків», посилаючись на скандальний закон про інститут національної пам'яті.

Зокрема, тих громадян Польщі, які живуть за кордоном, закликали повідомляти керівництву Варшави про передбачувані антипольські висловлювання.

"Я прошу документувати антипольські висловлювання, несправедливі формулювання і думки та відповідати на них. Прошу повідомляти наші посольства, консульства і почесних консулів про наклеп, що порушує добре ім'я Польщі", – йдеться в листі.

Стало відомо, що відповідний лист з датою 12 лютого з'явився на сайті польського посольства в Парижі. На сайті посольства у Буенос-Айресі він також представлений, однак з датою 9 лютого. Тим не менше, на сторінках представництв у Росії, Україні та Німеччині лист з відповідним текстом поки не оприлюднено.

Нагадаємо, в Україні, США та Ізраїлі виступили з критикою щодо закону про інститут національної пам'яті, у якому польська влада пропонує карати за заперечення злочинів ОУН та УПА чи висловлювань про те, що Польща принаймні частково винна у "польських таборах смерті", в яких нацисти вбивали людей, переважно євреїв.

За словами істориків, деякі поляки співпрацювали з нацистами в переслідуванні євреїв. Новий закон може означати переслідування людей, які вижили після Голокосту та розповіли про ті події.

Коментарі