Польський роботодавець кинув українку з інсультом вмирати на лавці в парку

Чоловік сподівався уникнути відповідальності, оскільки "заробітчанка" працювала без офіційного оформлення. Однак йому тепер доведеться сплатити її лікування.

Прокуратура польського міста Сьрода-Великопольська вивчає обставини справи громадянки України, яка нелегально працювала в одній з місцевих фірм. Все йшло нормально до тих пір, поки з жінкою не трапиться інсульт. Однак роботодавець і не подумав викликати лікарів або відвести хвору в госпіталь. Замість цього він вивіз її в найближчий парк і кинув на лавці, повідомляє "Діалог.UA".

Інформацію про цей дикий випадок опублікував цілий ряд польських ЗМІ. Так, "Польське радіо" пише, що "дбайливо уклавши" українку на лавочку, поляк подзвонив в поліцію і повідомив, що, будучи випадковим перехожим, побачив п'яну жінку в громадському місці та просить правоохоронців "вжити заходів".

В даний час українка у важкому стані перебуває в одній з місцевих лікарень. Справа набула широкого резонансу завдяки зусиллям Почесного консула України в Познані Вітольда Горовського. Про подію він написав у соціальних мережах:

"Він відвіз її в сусіднє місто. Думаєте, в лікарню? Вже паралізовану Оксану перенесли в машину, потім її витягли з машини і поклали на лавку посеред вулиці. Тоді була викликана поліція в зв'язку з тим, що нібито на вулиці знаходиться людина напідпитку", – повідомив консул. Також український дипломат організував збір коштів на лікування жінки (її звуть Оксана), його вартість може скласти кілька тисяч євро.

Кінець цієї історії можна вважати щасливим: в консульстві України в Польщі підтвердили, що роботодавець задекларував в письмовій формі бажання оплатити лікування і подальшу реабілітацію Оксани. Цікаво, що польський роботодавець спеціалізується на вирощуванні овочів і на їх поставці мережі німецьких супермаркетів. Також він знімався в рекламних роликах цієї мережі.

Після інциденту з українкою німецькі партнери припинили з підприємцем співпрацю.

Коментарі