Польща відмовилась приймати мігрантів через надлишок українців

Польща попередила, що заради безпеки країни більше не прийматиме біженців, як це передбачає нова програма Євросоюзу. Причина цього – мільйон українців, які вже знаходяться у країні.

Новину повідомляє "Преса України".

З заявою про те, що мігрантам не знайдеться місця у Польщі, виступив глава МВС Маріуш Блащак. Після недавньої зустрічі зі своїми колегами з ЄС у Люксембурзі, він зауважив, що поляки можуть стикнутися з загрозами для свого життя.

"Польща не декларуватиме прийому (біженців), оскільки ми вже прийняли українців, які є в Польщі. Для нас пріоритетом, найважливішим завданням є безпека. Такими ідеологічно мотивованими концепціями як розподіл, переміщення я не буду наражати Польщу і поляків на загрози", – пояснив Блащак.

Він також звернув увагу на те, що переселення не є ефективним для людей, які шукають прихистку, тікаючи від воєн у своїх країнах. Блащак прогнозує, що такий підхід до вирішення питання призведе до збільшення кількості мігрантів, які захочуть оселитись у країнах ЄС.

"Це буде хвиля з мільйонів людей", – підкреслив він.

Повертаючись до ситуації у Польщі, глава МВС нагадав, що у країні вже перебуває мільйон іноземців. Це – українці, які набагато краще за, наприклад, мусульман, орієнтуються у Польщі.

"Деякі з них втекли через війну в Україні, деякі є просто економічними мігрантами", – додав Маріуш Блащак.

Підсумовуючи, він зауважив, що сьогодні необхідно "дивитись на реальну картину" і робити реальні прогнози щодо того, як правильно організувати потік мігрантів, щоб ті інтегрувались у новому середовищі проживання.

Коментарі