Польща щодня платитиме €100 тисяч штрафу за вирубку Біловезької пущі

Суд ЄС прийняв рішення щодня штрафувати Варшаву за вирубку Біловезької пущі – об'єкта ЮНЕСКО. Це триватиме до тих пір, поки польська влада не припинить вирубку реліктового лісу.

Новину передає "Преса України".

Суд ЄС відреагував на позов Єврокомісії про вимогу вжити заходів щодо польської влади через активну вирубку Біловезької пущі. Європейська влада наголосила, що дії Польщі суперечать законам про збереження природи. Крім того, Біловезька пуща занесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Суд ЄС виніс постанову про припинення вирубки реліктового лісу ще 28 липня поточного року. Однак польсяка сторона, очевидно, проігнорувала її, адже роботи продовжились. Відтепер Варшава щодня платитиме €100 тисяч Єврокомісії у разі невиконання вимоги ЄС. Відповідне рішення було прийняте в понеділок, 20 листопада.

Як зазначається, виключенням може бути випадок, коли необхідно забезпечити безпеку людей. До слова, на початку липня керівник міністерства навколишнього середовища Польщі Ян Шишко пояснював, що вирубка реліктового лісу необхідна "для захисту його від зникнення". Він також зауважив, що Польща в свою чергу може зажадати від ЄК компенсації €2,5 млрд.

Нагадаємо, Біловезька пуща – це одним з найбільших і найдавніших лісових масивів рівнинної Європи.

Коментарі