Польща приваблює українських лікарів вигідними умовами працевлаштування

Українські медики зможуть знайти роботу у Польщі. Для них спростять процедуру працевлаштування у сусідній державі.

Новину повідомляє "Преса України".

Польський уряд анонсував спрощення процедури працевлаштування в країні лікарів з України. Очікується, що Польща візьме за приклад німецьку практику щодо надання іноземним медикам ліцензії. Причина, через яку польська сторона вирішила надати українським лікарям вигідні умови праці – нестача власних лікарів. Як результат, передбачається, що польські лікарні скоро наповнять українськими фахівцями.

Про це повідомила прес-секретар міністерства охорони здоров'я Польщі Мілена Заславська. Вона також нагадала, що наразі іноземні лікарі, за виключенням представників ЄС, мають підтвердити диплом у Польщі. Крім того, охочі працювати тут спочатку мусять складати іспити на знання медичної термінології польською мовою.

Тим часом польські лікарі скаржаться, що вони отримують низьку зарплату. Як повідомлялось раніше, 19 жовтня молоді лікарі влаштували у Польщі акцію протесту. Уряд відреагував на неї та пообіцяв збільшити витрати на охорону здоров'я. Варто зазначити, що на сьогодні у Польщі працюють 1137 лікарів з різних країн. З них – 306 українських лікарів, 139 – білоруських та 81 німецький.

Коментарі