Польща назвала припинення Україною співпраці істориків “провокацією”

Влада Польщі зі звинуваченнями відповіла на українське рішення припинити співпрацю в сфері історії. Про це інформує "Діалог.UA", посилаючись на портал Польського інституту національної пам'яті (ПІНП).

"ПІНП здивований заявою українських колег, в якому говориться, що українська сторона не бачить можливостей для продовження роботи Польсько-українського форуму істориків в старому форматі", – сказано на сайті.

Інститут нацпам'яті України (ІНПУ) пояснив своє рішення відсутністю можливості гарантувати українським історикам на польській території збереження свободи слова і навіть особисту безпеку. У той же час УІНП запропонував, щоб засідання Форуму істориків відбувалися тільки в Україні.

Підписаний у вівторок, 6 лютого, новий закон про ПІНП вводить кримінальну відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів в 1925-1950 роках". Його різко розкритикував як УІНП, так і українська влада.

ПІНП запевняє, що положення закону не стосуються наукових робіт у сфері досліджень історії.

"Побоювання щодо безпеки українських учасників наукових дебатів на території Польщі абсолютно необґрунтовані та навіть провокаційні", – написали в Польщі. Поляки звинуватили Україну в тому, що в 2015 році Верховна Рада України прийняла закон, згідно з яким члени українських націоналістичних організацій отримали статус "борців за свободу і незалежність України".

Польща вважає це поганим актом, адже їх у Варшаві досі підозрюють у співпраці з Третім рейхом. ПІНП Польщі додав, що сподівається на відновлення діалогу з Україною і проведення спільних заходів для захисту національної пам'яті обох країн.

Коментарі