“Полковнику ніхто не пише” – на Рівненщині зафіксовано випадок збору персональних даних виборців на користь Гриценка

Про випадок незаконного збору персональних даних для одного з кандидатів у президенти заявили активісти регіонального представництва руху "ОПОРА". Координатор рівненської "ОПОРИ" Андрій Токарський розповів, що 21 січня в районі автостанції "Чайка" двоє осіб проводили опитуванням із запитаннями про персональні дані громадян. Розповідали, що представляють інтереси політичної партії кандидата у президенти Анатолія Гриценка, а також занотовували адресу, ім’я та прізвище респондента, номер телефона та політичні уподобання.

Серед питань, які ставились, були й такі:

- Чи плануєте йти на вибори?
- Якби вибори Президента України відбулися найближчої неділі, то за кого б Ви проголосували?
- Визначити по 5-бальній системі, як Ви оцінюєте кандидатів: Анатолія Гриценка, Володимира Зеленського, Олега Ляшка, Петра Порошенко та Юлію Тимошенко.

Також особи, які проводили опитування сказали, що отримують плату за опитування: «Ну обіцяють нормально, а там будем бачити».

Відео з фіксацією порушення розмістили на сайті ГМ "ОПОРА":

Голова Рівненської обласної організації партії "Громадянська позиція" Василь Туз порушення заперечує та заявляє, що ті, кого опитували, надавали персональні дані добровільно.

Проте активісти вважають це протизаконним: "Через збирання такої інформації вже певні політичні партії, штаби кандидатів формують собі ось ці мережі, з ким їм потрібно буде далі працювати. Підпису особи, яких опитували, не ставали. Тобто вони не підтверджують те, що надають право використовувати ці персональні дані, тобто в цьому випадку будь-яке використання й обробка цих даних – це вже є протизаконно", – стверджує Андрій Токарський.

Нагадаємо, в Україні розпочала роботу громадська ініціатива "Стоп політичній корупції", яка займається моніторингом виборчої кампанії. Ініціатива налічує 50 регіональних осередків ГО "Стоп Корупції" та об'єднує ряд громадських активістів. Отже, якщо вам стали відомі факти порушення виборчого законодавства, ви можете звернутись до місцевих представництв ГО "Стоп Корупції" або зателефонувати на гарячу лінію : (044) 578-00-04.

Коментарі