Подробиці тренінгу для громадських журналістів “Стоп Корупції”, що відбувся у Києві

19 жовтня у Києві розпочався триденний тренінг для громадських журналістів "Стоп Корупції" в рамках європейського проекту "Залучення місцевих громад в антикорупційні адвокасі-кампанії за допомогою антикорупційних громадянських розслідувань, нагляду та громадянської освіти".

Проект передбачає навчання громадянських активістів у 12 обраних містах України щодо того, як протидіяти корупції на місцевому рівні, посилювати спроможності місцевих громад протидії корупції та сприяти антикорупційним реформам на місцевому рівні.

До участі у тренінгу були запрошені осередки "Стоп Корупції" з різних регіонів України, а в ролі лекторів виступали голова громадської організації "NPG", директор Інституту громадянської освіти, викладачі Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, а також експерт з місцевого розвитку.

Програма охопила такі теми як шлях до політичної кар'єри, ефективні СММ-стратегії в соцмережах, медіація як метод розв'язання конфліктів, медійні навички для громадських журналістів, децентралізація в Україні, а також практичні завдання.

Один з лекторів – Андрій Юричко розповів про мистецтво ставити питання і брати інтерв'ю. Зокрема, журналісти отримали знання щодо процесів підготовки до інтерв'ю журналіста: збору інформації про особу, завчасне написання питань. Також поговорили про непередбачувані ситуації, наприклад, коли заготовлені питання протягом інтерв'ю перестануть бути актуальними, і нові основні питання з'являються вже у процесі.

"Інтерв'ю – це поєднання доброї підготовки та імпровізації. Це боротьба двох осіб – журналіст хоче отримати відповіді на свої питання, а людина хоче сказати щось своє, що для неї важливо. Переможе сильніший!" – наголосив лектор.

Наприкінці Андрій Юричко запропонував кожному учаснику навчання взяти реальне інтерв'ю у людини, яку він сам визначить у своєму місті. Це інтерв'ю можна опублікувати у вигляді відео або тексту. Лектор пообіцяв перевірити "домашнє завдання" і дати рецензії, зауваження або поради.

Також учасники семінару прослухали лекцію на тему децентралізації, після якої вкотре переконались у тому, що громадам потрібно об'єднуватись.

"Ця лекція була надзвичайно цікава – нам розповіли про відмінності між старою та новою системами. Ми переконались у тому, що громадам потрібно об'єднуватись та вступати у реформи. Це важливо, оскільки громади, які не вступають у реформу, втрачають субвенцію на розвиток інфраструктури нових громад. Дізнались також про ресурси фінансування та джерела наповнення бюджету" – розповів громадський журналіст Олександр.

Коментарі