Побратим “СтопКору”, якого незаконно звинувачували у злочині, на свободі

Голову монастирищенського осередку "Стоп корупції" Юрія Заворотного відпустили із зали Гайсинського суду під особисте зобов'язання. Чоловіка підозрювали в ч.2 ст.185 ККУ. Подробиці із зали суду розповів правозахисник "Стоп корупції" Роман Литвин.

"Юра від самого початку запевняв, що це замовна справа і його підозрюють незаконно. Ми у цьому не мали жодних сумнівів. Нашого колегу звинувачували у тому, що нібито він украв 4 акумуляторні батареї з вантажних автомобілів. Юра приватний підприємець і займається продажем автомобільних деталей.

Усе почалось з того, що до нього звернувся Сергій, теж громадський активіст, учасник АТО. Він повідомив, що в Гайсині працюють не чисті на руку патрульні поліцейські, які кришують злочинців в районі, що крадуть акумулятори з вантажних автомобілів.

Юра вирішив перевірити й зафіксувати на камеру факт вимагання грошей! Вони з Сергієм поїхали в Гайсин для фіксації і їх там затримали й забрали відеокамеру", – розповів деталі справи із зали суду правозахисник "Стоп корупції" Роман Литвин.

Команда "Стоп корупції" вважає справу проти голови осередку проекту у Монастирищі Черкаської області Юрія Заворотного сфабрикованою. Про це у соцмережі повідомив координатор проекту Роман Бочкала.

"Юрій Заворотний зарекомендував себе як людина безстрашна та принципова. Він не побоявся і пішов проти голови району та його покровителя – місцевого царька, батька тендерної мафії Антона Яценка. Днями Юра пропав. І позавчора його знайшли у райуправлінні Гайсина. Причина потрапляння в мавпятник залишалась незрозумілою. Як і статус Юри. Дружину до нього не пускали. І от напередодні на сайті, підконтрольному Яценку, з'явилася стаття із гучною назвою – "Голову монастирищенського "СтопКору" упіймали на крадіжці акумуляторів".

При тому, що ані прокуратура, ані поліція ситуацію на коментували. Схоже на підставу. У цьому впевнені усі, хто знає Юру. Серед них і голова сусіднього уманського осередку "Стоп корупції" Руслана Парфьонова, порядність якої поза сумнівами. Юрій чесно заробляє на життя підприємницькою діяльністю і йому не потрібна крадіжка акумуляторів. Сьогодні йому обиратиме міру запобіжного заходу єдиний суддя, який залишився у Гайсині. Команда "СтопКору" уже в залі засідань.

Практика тиску на активістів набирає обертів. Шкода, що на допитах був Юра, а не одіозний Яценко. Але нічого. Правда переможе", – зазначив у Фейсбуці координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

 

Інші новини

Коментарі