Побороти корупцію в банківській та лісовій галузях домовились активісти “СтопКору” у Львові

Представники Львівського осередку “Стоп корупції” виступили ініціаторами проведення круглого столу щодо обговорення корупційних ризиків міста та області, а також ймовірності впливу громадськості на зменшення корупційних явищ.

У заході взяли участь громадські активісти, які зацікавлені у подоланні корупції в регіоні, експерти, правозахисники, представники ЗМІ та місцевої влади.

В ході обговорення питання актуалізації ролі громадянського суспільства у запобіганні корупці в місті Львові та області, учасники відзначили, що суспільно-політична, соціально-економічна та криміногенна ситуації з корупційними проявами в місті та області залишаються складними. Особливо факти корупції поширені в правоохоронній та судовій системах, галузях лісового господарства, медичній, освітній, а також в органах місцевого самоврядування та ДФС.

Було визначено, що важливим чинником протидії та запо6iгання корупції є відкритість opганів влади rpомадськості міста та області, а також можливість участі представників громади у процесі контролю за їх діяльністю.

За результатами обговорення корупційних ризиків міста учасники круглого столу дійшли висновків щодо необхідності визнати найактуальнішими такі корупційні проблеми як кругова порука, безкарність винних осіб, витік персональних даних громадян, тіньова економіка, незаконні вирубки лісів та втручання в екосистему Карпат, відсутність доступу до публічної інформації в органах влади, неправомірність дій при реєстрації правопорушень правоохоронними органами, незаконні забудови, захоронення сміття, а також неефективність роботи ДФС.

Такі питання, на думку учасників круглого столу, могли стати наслідком небажання переймати досвід інших країн у боротьбі з корупцією та у відсутності наочного прикладу розслідувань щодо корупціонерів та покарання винних.

Зважаючи на ці та інші проблеми, активісти домовились у майбутньому вжити заходів щодо дослідження корупційних ризиків у банківській та лісогосподарській галузях, а також об’єднати зусилля учасників круглого столу у пошуках шляхів вирішення вищезазначених питань.

За словами громадянських правозахисників, результати перемовин мають надзвичайно важливе значення, оскільки це перша та єдина ініціатива громадянського суспільства Львівської області, направлена на реальне викорінення корупції в регіоні.

Також в рамках заходу було підписано меморандум про співпрацю заради подолання корупції у регіоні, у тому числі й у галузі лісового господарства.

Зазначимо, даний захід проводився в рамках проекту «Стоп Корупції» за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського союзу (EUACI) і Міністерства закордонних справ Королівства Данії «Залучення місцевих громад у антикорупційні адвокасі-кампанії за допомогою антикорупційних громадянських розслідувань, нагляду та громадянської освіти». Проект передбачає навчання громадянських активістів у 12 обраних містах України, як протидіяти корупції на місцевому рівні, посилення спроможності місцевих громад щодо протидії корупції та сприяння антикорупційним реформам на місцевому рівні. У ньому беруть участь усі місцеві осередки “СтопКору”.

Коментарі