Дивні речі відбуваються в Чорноморську. Мер зізнається в тому, що крав, але давно, а його підлеглі саботують роботу перевірки ДАБІ.

Про це розповіла у власному розслідуванні журналістка "СтопКору" Анастасія Глуцька.

Чорноморські ігри у хованки тривають. Тільки якщо попереднього разу ховався лише мер Валерій Хмельнюк і лише від журналістів, то цього разу естафету підхопила й одіозна начальниця місцевого Державного архітектурно-будівельного контролю Олена Липач. Ще б пак! Адже до приморського містечка приїхала інспекція з позаплановою перевіркою.

На позапланову ревізію чиновники Чорноморська відреагували досить дивно. Наприклад,  керівник ДАБК, пані Липач раптово пішла на лікарняний, заступник мера, відповідальний за архітектуру та будівництво несподівано пішов у відпустку, а мер вирішив не зраджувати традиціям і замуруватися за дверима свого кабінету. Звісно, в оточенні чималої групи охоронців. Ось і ходять інспектори безрезультатно  вже п'ятий день поспіль.

А ось в сусідньому Овідіополі ситуація ще цікавіша. Ні, мер там не ховається за плечима кремезних молодиків. Він просто відсутній на робочому місці. Натомість керівник управління містобудування та архітектури овідіопольської райадміністрації пані Казанцева не лише проігнорувала перевірку, а ще й зухвало поцупила направлення на неї в інспекторів!

- Вже п'ятий робочий день ми намагаємось матеріали на нашу вимогу. На жаль, начальник не хоче або не може надати нам ці матеріали. При ознайомленні з нашим направленням вона, чомусь, забрала наш оригінал і відмовилась його повертати, але це не передбачено порядком, – розповідає журналістам головний інспектор будівельного нагляду ДАБІ Олексій Печений.

Та повернімося до Чорноморська. Адже місцеві мешканці чекали на візит інспекторів ДАБІ досить тривалий час.

- Наш мікрорайон в небезпечних умовах, оскільки обвал берегів якраз поблизу нашого мікрорайону, і є розпорядження Виконкому про те, щоб тут припинити будь-яке будівництво. Проте будівництво триває, забивають палі, риється котлован, – скаржиться мешканка Чорноморська Ірина Шаповалова.

Ця місцева мешканка – жителька 9 мікрорайону міста Чорноморськ. Житловий комплекс, в якому вона мешкає, один з об'єктів перевірки ДАБІ. Додаткове будівництво на території цього мікрорайону заборонене, оскільки це може зруйнувати прилеглі споруди. Хто і що тут збирається зводити – розібратися у ситуації тутешні попросили пані Липач, як представницю ДАБК.

- Ми написали на Липач, щоб вони прийшли перевірили, вони, напевно, їх попередили, нам потім прийшов лист-відповідь, що під час перевірки будівельні роботи не велися, – додає Ірина Шаповалова.

Про приїзд "Стоп корупції" будівельників ніхто не попереджав. Отож робота кипить, розповідають журналісти у сюжеті.

В цілому, до забудовника – компанії "Моноліт" – виникає чимало запитань. Наприклад, чи знають вони про таке поняття, як санітарні норми? Мабуть, ні. Адже не зводили б тоді будинки майже впритул до кладовища.

Або ще один приклад. Цей будинок мала обслуговувати окрема котельня. Однак на її місці звели багатоповерхівку та усіх гамузом приєднали до котельні іншого будинку!

А наступного будинку взагалі не має бути за генеральним планом. Але він є.

Звісно, команда "СтопКору" навідалася і до мешканців славнозвісного будинку компанії Стройтехснаб, про який розповідали у попередньому сюжеті. Ситуація й досі у підвішеному стані. За документами договору люди вже давно мали б в'їхати  в готові квартири, адже цим стінам – увага – вже 13 років! Утім відведеного часу забудовнику, мабуть, забракло. Бо декларація про повну готовність об'єкта є, а готовності якось не спостерігається.

- Квартиру купили в 2007 році, на сьогодні будинок зданий в експлуатацію в 2015 році. Ліфтів немає, струм підключений за тимчасовою схемою, ви бачите який стан від будівельників, а не під ключ, як було домовлено, і це зданий в експлуатацію будинок. Виникає дуже багато питань – як таке могло статися? Ми неодноразово зверталися до керівництва міста, просили перевірити правомірність видачі декларації, Нас ніхто не чує. Кажуть, будинок зданий, а недобудов в місті немає, відповідно, проблеми цієї в місті немає, – скаржиться мешканка Чорноморська Анастасія Станіславська.

Безсумнівно, усі ці випадки привернули увагу державної архітектурно-будівельної інспекції. Втім, провести ревізію їм не дають, а самих місцевих жителів ніхто не чує. І всі походи до місцевого мера пана Хмельнюка мають один фінал – до голови міста нікого не пускають.

Проте повернімося до забудовника 9 мікрорайону. Про Товариство з обмеженою відповідальністю Моноліт не знайти інформації в реєстрі. Проте за інсайдерською інформацією, одним з акціонерів компанії є ніхто інший, як рідна дочка самого мера Чорноморська, Ірина. Тепер стає зрозуміло, чому пані Липач покриває незаконне будівництво і саботує ревізію ДАБІ.

На сьогодні ми бачимо обставини, коли один контролюючий орган не може перевірити роботу іншого. Хоча є підстави й ознаки вважати, що допускаються системні масові порушення під час проведення функціональних обов'язків. Такі, наприклад, як заниження категорії складності,  внесення до реєстру звідома неправдивих відомостей, розміщення об'єктів будівництва з порушенням, Ви бачите ситуацію, яка відбувається в прибережній зоні, коли будинки сповзають в море, – повідомив журналістам "СтопКору" заступник начальника департаменту ДАБІ в Одеській області  Сергій Шостацький.

Проблема залишається лише в тому, що вплинути на ситуацію ДАБІ практично ніяк не може. Хіба що запропонувати очільникам двох міст – Чорноморська та Овідіополя – звільнити відповідальних за негаразди – Липач та Казанцеву. Проте хіба вони підпишуть? Якщо обидва пов'язані в одній корупційній схемі?

Між іншим, за фактом перешкоджання журналістській дільності ми написали заяву до поліції, наступного дня  її внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. А "Стоп корупції" і надалі триматиме руку на пульсі цих незаконних подій, запевняє журналістка "СтопКору" Анастасія Глуцька. 

Коментарі