Після звернення юристів “Стоп корупції” прокуратура Київщини завдала чергового удару по будівельній мафії Ірпеня

Прокуратура Київської області вступила у справу проти будівництва на території дитячого табору в Ірпені на Київщині. Забудову на вулиці Толстого, 24, проводило ТОВ "Розбудова". Наразі справу розглядають у Господарському суді Київської області.

"Уже оголошено ухвалу щодо заборони будівельних робіт на цій ділянці. Тепер прокуратура Київської області вступила у справу в інтересах громади Ірпеня", - зазначають юристи "Стоп корупції".

За даними правників, потенційний забудовник земельної ділянки – ТОВ "Розбудова" шахрайським способом наприкінці 2015 р. отримало в ДАБІ Київської області Декларацію про початок виконання будівельних робіт зі спорудження багатоповерхових будинків. Зокрема, директор ТОВ – Олег Мелещук вказав у Декларації, що договір оренди земельної ділянки під табором чинний, натомість він закінчився ще 2013 року та не був пролонгований. Крім того, будівництво суперечить Генплану Ірпеня (присадибна забудова) та цільовому призначенню земельної ділянки, яка має рекреаційний характер", - уточнюють деталі справи юристі.

Раніше юристи проекту передали всі докази злочинної діяльності до ДАБІ у Київській області (№58 від 03.03.16). В інспекції одразу ж скасували видану ТОВ "Розбудова" Декларацію.

Окрім того, юристи звернулися до прокуратури Київської області (№57 від 03.03.16, за ст. 366 та 197-1 КК України), яка після цього розпочала кримінальне провадження щодо внесення заздалегідь неправдивих даних в офіційні документи керівництвом ТОВ "Розбудова".

"Уже прокуратура викрила факт незаконної зміни цільового призначення ділянки керівництвом Ірпінської міськради в інтересах ТОВ "Розбудова" та всупереч інтересам громаді міста. Після цього правозахисники проекту допомагали місцевій громаді в знесенні будівельного паркану, примусили забудовників залишити територію табору та прибрати техніку", - зазначають представники "Стоп корупції".

"У результаті аналізу осіб, причетних до ТОВ "Розбудова", з'ясувалося, що його керівництво входить в орбіту Володимира Карплюка – Ірпінського мера-втікача. Зокрема, ТОВ "Розбудова" входить Linevich Group – найбільший забудовник в Ірпені та Бучі, для якого будинки споруджувала і компанія дружини мера Карплюка", - діляться фактами юристи проекту.

Коментарі