Після звернення “СтопКору” у Голосіївській РДА пообіцяли провести перевірку фактів незаконного будівництва по вулиці Козацькій у Києві

Заступниця голова Голосіївської РДА Олена Єріна пообіцяла провести перевірку фактів з виїздом на місце щодо незаконного будівництва по вулиці Козацькій, 55 у районі. У цьому чиновниця запевнила активістів "Стоп корупції" у ході особистої зустрічі. Деталі повідомили представники проекту.

"На зустрічі був присутній також і головний інспектор з благоустрою в Голосіївській РДА, з нашим зверненням вони знайомі, на будівництво ще не виїжджали, домовились на завтра про зустріч об 11:00 в Голосіївській РДА для того, щоб Єріна та благоустрій підготували всі документи, що у них є, і ми змогли конструктивно провести діалог з подальшим виїздом на перевірку інспекторів з РДА", – розповіли активісти "Стоп корупції" про результати зустрічі із керівництвом Голосіївської РДА.

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" звернулись до ДАБІ через порушення містобудівних норм під час зведення багатоповерхівки по вулиці Козацькій у Голосіївському районі Києва. В інспекції зареєстрували заяву представників проекту. Деталі справи нагадали правозахисники "Стоп корупції".

"У ході здійснення моніторингу містобудівної діяльності та перевірки наявності у дозвільних документів у поле зору наших активістів потрапило будівництво багатоквартирного житлового будинку в межах м. Київ, вул. Козацька, 55-г та вул. Козацька, 55-й з кадастровими номерами 8000000000:79:142:0274 та 8000000000:79:142:0287, з порушенням норм чинного законодавства.

Роботи, за наявною інформацією, на об’єкті виконуються постійно, у тому числі в нічний час та у вихідні дні, із використанням гучного будівельного інструменту та механізмів.

Біля об’єкта постійно брудно, не проводяться заходи із прибирання прилеглої території.

При цьому жодної інформації про хід будівництва на об’єкті не розміщено, в тому числі відсутній інформаційний стенд із даними замовника, підрядника, проектувальника, реквізитами дозвільних документів.

Невідомо, чи здійснюється авторський та технічний нагляд за ходом будівельних робіт.

Виникають питання й про проектну документацію щодо об’єкта, в тому числі розділів про опалення, його пожежну безпеку та шляхи евакуації, санітарну безпечність об’єкту, його вплив на навколишнє середовище, а також про наявність необхідної містобудівної документації для його спорудження, у тому числі містобудівних умов та обмежень.

За візуальним спостереженням – не дотримуються вимог ДБН, інших обов’язкових норм і правил.

Відповідно до пункту 4 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 466, підготовчі роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою або договору суперфіцію та:

подання повідомлення про початок виконання підготовчих робіт до органу державного архітектурно-будівельного контролю, крім винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень;

реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання підготовчих робіт у разі винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень.

Відповідно до п.5 вказаного порядку, будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:

подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт, відповідно до переліку об’єктів, будівництво яких здійснюється після надіслання повідомлення про початок виконання будівельних робіт;

реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт – щодо об’єктів I-III категорії складності;

видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт – щодо об’єктів IV і V категорії складності.

Водночас, у розділі "Реєстр дозвільних документів" сайту Державної архітектурно – будівельної інспекції України (http://www.dabi.gov.ua) жодних відомостей про наявність виданих для виконання робіт за даною адресою декларацій про початок виконання будівельних робіт або дозволів на виконання будівельних робіт, так само як і декларації про готовність об’єкта до експлуатації  чи відповідного сертифікату наші активісти знайти не змогли", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Відповідно, обґрунтовано можна вважати сам об’єкт  самовільним будівництвом, додали стопкорівці.

Активісти "Стоп корупції" просять керівництво ДАБІ вжити заходів щодо перевірки дотримання в ході будівництва житлового будинку межах м. Київ, вул. Козацька, 55-г та вул. Козацька, 55-й з кадастровими номерами 8000000000:79:142:0274 та 8000000000:79:142:0287 вимог містобудівного законодавства України, в тому числі наявність необхідної для виконання робіт та/або введення в експлуатацію дозвільної документації та у випадку виявлення порушень – вжити заходів щодо припинення самовільного виконання будівельних робіт чи можливої експлуатації самовільно побудованого об’єкта та притягнути винних осіб до відповідальності.

 

Коментарі