Після звернення “СтопКору” у ДАБІ Київської області провели перевірку будівництва ЖК у Чабанах і визнали його незаконним

У ДАБІ Київської області провели перевірку та визнали незаконним будівництво висотного багатоквартирного житлового комплексу "Apple Hall" у селищі Чабани. Будівництво розгорнули на території дослідного господарства Національного наукового центру "Інституту землеробства" Національної Академії аграрних наук України. Перевірку у ДАБІ провели після звернення активістів "Стоп корупції".

"Інспектор ДАБІ Володимир Коваль повідомив, що перевірку провели у понеділок. А саме, незаконне будівництво відділу продажу ЖК. У відомстві нам підтвердили факт абсолютної незаконності цього будівництва, а забудовнику направили припис про усунення грубих порушень протягом двох місяців. За словами інспектора, ідеться лише про перебудову споруди. У разі якщо забудовник не виконає усі вимоги вчасно, на нього продадуть до суду, а об'єкт зрівняють з землею", – розповів правозахисник "Стоп корупції" В'ячеслав Гришко.

Нагадаємо, у селищі Чабани Київської області територію дослідного господарства Національного наукового центру Інституту землеробства Національної Академії аграрних наук України віддали під будівництво житлового комплексу. Ідеться про 20 гектарів землі, які роздерибанили по 10 соток, змінили цільове призначення і поділили між підставними власниками. Про цю аферу дізнались активісти "Стоп корупції". Юристи проекту знайшли докази імовірної причетності до схеми селищного голови Чабанів та посадовців селищної ради.

"За столичним мікрорайоном "Теремки" в смт. Чабани по вулиці Садовій на території  дослідного господарства (20-гектарного фруктового саду), яке належить Національному науковому центру "Інститут землеробства" Національної Академії аграрних наук України, несподівано розпочато будівництво висотного багатоквартирного житлового комплексу "Apple Hall".

Дозвільні документи забудовника даного саду нашими юристами ще перевіряються, натомість, вже сьогодні виявлені земельні оборудки, в результаті яких знищується сад, з боку керівництва смт. Чабани, зокрема, селищного голови та секретаря земельної комісії.

Зваживши на витяги з Публічної кадастрової карти України, ми прийшли до висновків, що частина сільськогосподарських угідь під фруктовим садом в смт. Чабани була селищною радою смт. Чабани незаконно розбита на ділянки по 10-12 соток та у 2016 р. надана у власність підставним особам. Цільове призначення даних земельних ділянок – "під садівництво". Натомість, окремі з них, в порушення Земельного Кодексу України були надані "для індивідуального житлового будівництва" та навіть "для будівництва багатоквартирного будинку" (8 шт).

Після цього 8 ділянок по 12 соток у підставних осіб орендувало ТОВ "КДВ-Капітал" та розпочинає там будівництво жилого комплексу "Apple Hall", – розкрили деталі оборудки юристи "Стоп корупції".

Представники проекту викликали на місце незаконного будівництва слідчо-оперативну групу, зафіксували у заяві факт злочину. Окрім того, активісти зв'язалися із забудовником з проханням надати дозвільні документи, але той відмовився виїхати на місце нібито через незадовільний стан здоров'я.

Коментарі