Після звернення “СтопКору” спецкомісія перевірила законність вирубки дерев у нацпарку на Донеччині

Активісти "Стоп корупції" зі Святогірського осередку проекту звернулись до Департаменту захисту екології та природних ресурсів в Донецький області через вирубку дерев НПП "Святі гори".

Також представники проекту домовились із керівником Донецької цивільно-військової адміністрації з пропозицією зібрати фахову комісію для перевірки фактів знищення дерев у національному парку.

Подробиці стопкорівці повідомили у соцмережі. "Відбулась плідна зустріч з директором Департаменту екології – Натрусом С.П. Також ми звернулись до Керівника Донецької військово-цивільної адміністрації – Жебрівським П.І. з пропозицією утворити фахову комісію за участі, в тому числі, представників громадськості Святогірська, яка дослідить питання щодо рубок дерев в НПП "Святі гори " і надасть свій висновок. Хочемо зауважити, що всі державні служби спрацювали оперативно – комісію уже створили і її члени вже виїздили на місце вирубки разом з представниками "Стоп корупції".

За результатами роботи перевіряльники зробили висновки, які ми надаємо широкому загалу", – зазначають представники святогірського осередку "Стоп корупції". Результати перевірки підтвердили законність рубок дерев в Національному природному парку "Святі гори". "Проте крапку в цій історії ставити зарано – тепер слово за правоохоронними органами", – додають активісти.

#SvyatogorskStopkorReporterДекілька останніх днів Стопкорупції атакували повідомлення , як від звичайних громадян, так і від самих співробітників національного природного парку " Святі Гори" про вирубку лісу в кварталах 13 , 50 , 54 , 56 Теплінського лісництва.Інформація була тривожна навіть з огляду на те , що у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, у лісах забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою ( ст.39 ЗУ "Про тваринний світ"). Крім того, як відомо , ще в травні 2016 року Кабінет міністрів заборонив санітарну вирубку лісів до перегляду нормативно-правових актів, які її регулюють. 4 квітня Стопкорупції вирушила до Теплінки."Картина маслом" - в одному з названих кварталів - чоловік 20 - пилять дерева , завантажують на машини (5 -6 машин).Не всі повалені дерева були схожі на ті ,що підпадають під санітарну рубку (дуплясті,гнилі,сухі).Процес відбувається під наглядом двох лісників. Кажуть , що діють за вказівкою директора НПП " Святі Гори" Приймачука С.І. Для з'ясування обставин Стопкор викликає поліцію.З нашою появою починається масова евакуація , втеча. Через 40!!! хвилин з'являється наряд поліції , у свідках - пеньки та купа нарубаної деревини. Фіксуємо.Станом на вечір справу за нашим викликом до ЄДРДР не внесено.Тримаємо на контролі.

Posted by Стоп Корупція М.Святогірськ Україна on 4. aprill 2017. a.

Нагадаємо, що 4 та 5 квітня 2017 року активісти "Стоп корупції" після звернення місцевих жителів виявили рубку дерев в 50 та 56 кварталах Теплінського лісництва. Враховуючи те, що у цей період на території НПП "Святі гори" діяв "режим тиші ", відповідно до ст.39 Закону України "Про тваринний світ ", та для подальшого з'ясування обставин, активісти "Стоп корупції" звернулись до правоохоронних органів.

Інші новини

Коментарі