Після звернення “СтопКору” КМДА просить Держгеокадастр перевірити факт захоплення землі у Києві агрорейдеркою Софієнко

Профільне управління Київської міської ради звернулось із відповідним листом до Держгеокадастру з вимогою перевірити факт захоплення землі на столичних Осокорках місцевою жителькою та агрорейдеркою Лесею Софієнко. У такий спосіб в адміністрації відреагували на звернення активістів «Стоп корупції», які надали докази захоплення земельної ділянки на березі озера Зариваха.

Нагадаємо, у січні цього року активісти «Стоп корупції» звернулись до Держземкадастру та до департаменту земельних ресурсів КМДА щодо фактів захоплення земельної ділянки на березі озера Зариваха на столичних Осокорках з боку бізнес-партнерки екс-міністра Присяжнюка Лесі Софієнко.

«Будинок Софієнко знаходиться на 4-х земельних ділянках! Одна з них розташована впритул до води, інші – ні! Але територія закрита парканом і колючим дротом до води вздовж всіх ділянок! Ми плануємо написати звернення до Держземкадастру та до Департаменту земельних ресурсів КМДА з приводу здійснення перевірки захоплення прибережної смуги та земель комунальної власності!

Ми розраховуємо, що у результаті нашого звернення департамент здійснить виїзну перевірку де встановить факт захоплення землі, видасть акт обстеження, що буде підставою для повернення земельної ділянки в комунальну власність», – розповіли активісти «Стоп корупції».

«Леся Софієнко фактично використовує земельні ділянки, які належать іншим фізичним особам на праві власності:

- кадастровий номер 8000000000:90:863:0007, площею 0,0925 га, адреса розташування: м. Київ, Дарницький р-н, вул. Садова, 73 діл.14 (с/т «Металіст»)

- кадастровий номер 8000000000:90:863:0009, площею 0,1022 га, адреса розташування: м. Київ, Дарницький р-н, вул. Завальна, 14а

- кадастровий номер 8000000000:90:863:0008, площею 0,1 га, адреса розташування: м. Київ, Дарницький р-н, вул. Завальна, 14а

На вищевказаних земельних ділянках збудовано житловий будинок. Вказаний об’єкт нерухомого майна розміщений незаконно, будь-яких дозволів на розміщення об’єктів нерухомого майна (будівлі, споруди) не видавалось.

Проте вищезазначений об’єкт нерухомості частково займає територію земельної ділянки, яка відноситься до комунальної власності міста Києва, а саме кадастровий номер 8000000000:90:863:0010, площею 0,0193 га, адреса розташування: м. Київ, Дарницький р-н, вул. Завальна, 14а, цільове призначення: для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва.

Зокрема, дана земельна ділянка межує з береговою смугою та має прямий вихід до води, однак вона огороджена парканом, який перешкоджає доступу до землі комунальної власності.

Згідно зі ст. 206 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним.

Відповідно до ст. ст. 269, 270 Податкового кодексу України, платниками земельного податку є власники земельних ділянок (в тому числі нерезиденти), земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктом оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Разом з цим встановлено факт, що Софієнко Л.С. право власності або право оренди на вищевказану земельну ділянку в установленому законодавством порядку не оформила, проте використовує її, не сплачуючи податків за користування земельною ділянкою, завдаючи при цьому збитків бюджету міста Києва», – зазначають у «Стоп корупції».

Коментарі